Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az ókorban, középkorban, meg...

Az ókorban, középkorban, meg a korai újkorban hogyhogy nem voltak standionokat megtöltő énekes, rapper és zenész sztárok mint manapság?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 11. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezett sem a modern média, sem a hangrögzítés semmilyen formája, ami által ilyen emberek komolyabb népszerűségre tehettek volna szert.
2022. ápr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltak "hírességként" kezelt előadóművészek és énekesek. Általában tehetősebb rétegek hívták meg őket rendezvényekre.
2022. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak meg kell nézni mondjuk egy Mozart féle embert.


Az ilyen emberek voltak koruk szupersztárjai.

2022. ápr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ókorban színészek voltak, es harcosok akik amfiteátrumokat töltöttek meg,ami kb megfelel egy stadionnak. Ez leginkább az antikgörögországban volt jellemző, ha jól tudom.
2022. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Manapság miért nem érdekli az embereket akkor sokkal jobban az MMA, meg a cirkusz, mint az ilyen-olyan énekesek, rapperek, zenészek produukciója? Attól hogy nem voltak adathordozók még ünnepeken, karneválokon, vásárokon ha valaki fellépett egy-egy fővárosban hamar elterjedhetett a híre, vagy különböző zeneszerzőknek ha jó kottákat írtak. Akkor pl. a történelemtankönyvek ókori, középkori, vagy kora újkori kultúra, művészet részében hogyhogy nincs pl. egy menő sumer, indiai, akháj stb. zenész, vagy kotta sem megemlítve?
2022. ápr. 15. 17:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert nem a törtenelemtankönyvben van leírva, hanem az énekkönyvben és az irodalomtankönyvekben. Javaslom, vegyél párat a kezedbe, és nézegesd őket. De ha nagyon akarsz akkor szerintem találsz a történelemkönyvben is válaszokat erre, bár inkább hagyjuk azokat a töri könyveket amikből tanulnunk kell.
2022. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A labdázást már az ókorban is ismerték, régen miért nem a labdajátékok mentek több mint tízezer fős stadionokban színdarabok helyett? Meg királyi udvarokból, ünnepekkor, vásárokon tömegeknek zenélő-éneklő celebek népszerű kottái és zeneszövegei miért nem maradtak fenn néhány évente valami nagy sláger különböző országokban?


Az újkorban elején amikor még nem volt mozi hogyhogy nem a színház vonzott óriási tömegeket? Manapság meg miért nem a küzdőportok a legnépszszerűbbek foci és kosárlabda, tehát a labdázás helyett, vagy lovagi torna helyett miért nem a lövészet?

2022. ápr. 17. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert minden kornak meg vannak a maga igényei és sajátosságai. Ha az emberek mindig az ugyanolyan dolgok iránt érdeklődtek volna, akkor nem lennének különböző korszakok, nem fejlődött volna a társadalom, és a többi. Az emberek idővel megunják a dolgokat, gondolom ezt te is tapasztalod magadon, akkor ne várjuk el, hogy mindig ugyanazon dolgok iránt érdeklődjön mindenki.

A másik dolog meg az, hogy nem hiszem, hogy abban az időben olyan globalizált, és sokrétű világnézet lett volna, mint most. Az ókorban meg még nem is tudtak kottát írni, javaslom nézz utána mikortól beszélünk hangjegyekről és kottákról. És zeneszöveg? Képírással írtak, amiket a tudósok mai napig fejtegetnek. Azért nem a labdajátékok mentek, mert azt max a kisgyerekek művelték, és színházba is csak az arisztroktata férfiak mehettek. És hidd el, az újkorban is vonzotta ám az embereket a színház, csak sokan nem engedhették meg maguknak.


És a vásárokon éneklőket egyáltalán nem lehet celebnek nevezni. Ők vásári mutatványosok voltak, vagy csak egyszerű koldulók, bár nem tudok róla, hogy akkoriban akkora nagy vásárok lettek volna, hiszen még csak akkor kezdett el a kereskedelem virágozni, tudomásom szerint. Amúgy mennyi idős is vagy?


Mellesleg a négyes és a hatos is én voltam.

2022. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát de a focit is nem unták meg az emberek 200 év alatt sem, hanem egyre népszerűbb. Ha meg megunták volna a színházat, a gladiátorküzdelmeket, a lovagi tornákat 2 év után régen az emberek, akkor meg kitaláltak volna még ezerféle tábla meg labdajátékot.


Utánagugliztam angolul hogy kotta, a legelső időszámításunk előtt 1400-ból származik. Képek nélkül egyszerűen bevésték. Vásári komédiákat nem csak az arisztokraták nézhettek, meg nem arisztokraták részére építettek 12 ezer fő befogadására alkalmas színházat. Kereskedelem már négyezer éve is volt.

2022. ápr. 17. 21:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Fhuu komolyan mondom, ha ennyire izgatnak ezek a kérdések, kérdezz meg egy történészt vagy történelem tanárt. De látod, tudsz te guglizni, az sokkal okosabb, mint mi halandó emberek. Ennyi erővel azt is beírhattad volna, hogy ókori celebek. Lol. Szerintem egy Buddhát vagy Ceasart kidobott volna neked. Mindegy én feladtam, hogy megpróbáljam neked ezekre a kérdésekre a pontos választ megadni, úgyis jön egy újabb, és úgyis belekötsz.
2022. ápr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!