Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy hívják azt a hangképzési...

Hogy hívják azt a hangképzési formát, ami effektíve egy halk "fütyülés", amihez dünnyögnek/dúdolnak, és ez együtt képez egy karakteres "hangszert"?

Figyelt kérdés

Ma voltam egy koncerten, ahol többek között Szokolay Dongó Balázs volt az egyik zenész, ő csinálta. A fütyülés nem is igazi fütyülés volt, inkább ilyen zárt fogazaton keresztüli suhogás (?). Kicsit olyan, mint Hacki Tamás szájtartása. Csak nyilván nme olyan éles és hangos. Ami mellé dúdolt.

Nem találtam róla videót.



2022. ápr. 21. 00:53
 1/3 TR75 ***** válasza:

Torokéneklés, tuvai torokéneklés, vagy valamelyik változata.

[link]

2022. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jaj valóban, torokéneklés. Akkor ezért volt ismerős, anno hallgattam mongol népzenét :)
2022. ápr. 21. 17:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerintem a sygyt stílusú volt, vagy legalábbis emlékeim szerint ahhoz hasonlított legjobban.
2022. ápr. 23. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!