Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő home studio?

Kezdő home studio?

Figyelt kérdés

Ezek a termékek megfelelnének kezdő home stúdióba? Milyen minőségű zenét tudnék ezzel felvenni? Csak éneklésre kéne.



AUDIO-TECHNICA AT2020


MAONO PF120


MIDITECH Audiolink light


MOZOS SM803


SUPERLUX HD660 150 Ohm



2022. máj. 3. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az a hangkártya kapható egyáltalán?
2022. máj. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kapható
2022. máj. 4. 09:22
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

1. Énekléshez nem szokás kondenzátor mikrofont használni, fele ennyiért kapsz egy jó dinamikusat is pl. ez [ [link] vagy ez [ [link]


2. A popfilter fölösleges, kb. semmit nem szűr ki.


3. A hangkari alapszinten jó, de ha kell a minőség, akkor tudjon 24 bitet és 192 KHz-et. Pl. ez [ [link] vagy ez [ [link]


4. Állványnak bármelyik jó, ha vigyázol rá.


5. A Superluxot nem ismerem, de érdemes drágábbra beruházni, nagy különbségek vannak. Amit linkeltél az azért nem jó, mert zárt, amit borzalmas viselni, 1 perc után izzad benne a füled és nem hallasz ki rendesen. Ajánlott pl. ez [ [link] vagy ez [ [link] ha nagyon Superlux kell, akkor ez [ [link]

2022. máj. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
(A linkek végéről szedd ki a ]-t.)
2022. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na... szóval a linkek jól:


[link]

[link]


[link]

[link]


[link]

[link]

[link]

2022. máj. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#3 ember, te fordított világban élsz.


1. De. Lépj be egy tetszőleges, működő stúdióba, kérdezd meg az arcot a pultnál, hogy az esetek hány százalékában kell énekesre dinamikus! Ez nem a művház, barátom!


2. Aztán rákeresel youtubeon, hogy popfilter vs without, és betekintést nyersz a valóságba. Mielőtt azzal jönnél, hogy youtubeon minden deepfake, talán gondolkozz el, hogy vajon az én napi tapasztalatom szerint semmi-e a popfilter! Természetesen nagymembrános kondenzátormikrofonról beszélünk, stúdióban, énekre.


3. 96kHz fölé rém ritkán mennek a gyakorlatban. Fölös erőforráspazarlás lenne emiatt a komplett projektet 192k-ra emelni, miközben nem nyersz vele semmit a gyakorlatban. Gagyinál jobb plugineket használva soha nincs akkora különbség, hogy szignifikánsan előbújjon az analóg alapzajból. Nem ezen múlik, hogy kimehet-e streambe meg rádiókba. De CD-re vagy vinylre se kell 192kHz. Esetleg ha tényleg nagyon BluRay, és jó okkal, akkor oké, lehet költeni rá, adja az Isten, hogy megtérüljön. Debütálni vagy próbálni népszerűsödni biztosan nem kell bajlódj azzal, hogy effektíve megfelezed a mozgásteredet pluginhasználatban. De nemigen szükséges gigaprodukciókhoz sem. Talán ha keresel, találsz is statisztikát, hogy Grammy díjas produkciók mekkora hányada volt 192k-n.


A 4-5. pontod egyébként teljesen azonos az én kapcsolódó gondolataimmal, nem is értem az 1-2-3-at.

2022. máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1-es ponton magamat kiegészítve: otthonra, szar akusztikába jó lehet egy hiperkardioid, vitán felül, minél ehetőbb minőségben. Kicsit behatárolja, hogy mi szól jól majd, de ramaty szobába mindenképpen használhatóbb, főleg ha jó hangos az énekes, és előkerül az a szép kis torzítás, ami adott mikrofontípusnál ha illik a darabhoz és az énekeshez, megközelíthetetlen minden mással.
2022. máj. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, azért írtam azt, amit, mert:


1. Otthoni körülmények közé bőven jó a dinamikus is, olcsóbb és teljesen normális minőségben lehet azzal is fölvenni, én is egy hasonlót használok itthon 10+ éve mint amilyeneket belinkeltem.


2. Popfilter egy ilyenhez fölösleges, nekem is itt áll a szekrényben. Amikor én kipróbáltam, a különbség szinte semmi nem volt. Steril körülmények között lehet, hogy számít, de otthon nem.


3. Oké, azt aláírom, de én maximalista vagyok. :) És a 24 bit is számít.

2022. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó, igen, végülis így összeáll teljesen. Lényegi upgrade egy teljes kategóriaugrás lenne, főleg egy hozzád illő dinamikusról. Egy jó mindenes kondimiki ott valahol kezdődik, hogy Rode NT-1, na meg a teljes spektrumon szépre kezelt felvevőhelyiség... Esetleg akinek van kedve a ruhásszekrénybe mászva tolni a mindenhova túl halk énekét, annak jobb lehet például a jó öreg AT2020. Vagy akinek kell a sziszegő torok bele, és kevésbé érzi gondnak a szobája impulzusválaszát, legalábbis nem csörög ott ahol felvenni készül, az egyetlen állóhullámosabb részen meg elfér egy rendezetlen könyvespolc diffúzornak... :)
2022. máj. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Butaságokat beszélsz 3-as.
2022. máj. 6. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!