Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fl studio, zenekészítés,...

Fl studio, zenekészítés, útmutatás?

Figyelt kérdés

Azt mondják/írják, hogy jó ha játszom valamilyen hangszeren.

Mennyire kell komolyan érteni hozzá/mit kell tudni?

Tanárhoz nem jártam, zeneelméletet sem tanultam, viszont tabról szoktam basszusgitározni, vagy néha próbálok improvizálni.


Basszussal komolyabb célom nincs, jól esik néha játszani rajta, viszont meg akarok tanulni zenét készíteni (dnb, glitch hop, electro, ..) hobbi célból.


Fl stúdiót kezdtem el legutóbb tanulni, néztem sok tutorialt a kezeléséről, gyakoroltam kicsit.. szóval lassan, de haladtam (most kezdem megint, mással kellett foglalkoznom).


Szóval csak egy kis útmutatást kérnék, egy vázlatot merre haladjak, mit kezdjek el tanulni.



2014. dec. 28. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem árt tisztában lenni a kvintkörrel, a szűkített, bővített akkordokkal és azok oldásaival, és a leginkább figyelmen kívül hagyott fegyver a modern zenében a csend; azt kell megtanulni használni, és nyert ügyed lesz.
2014. dec. 29. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, még írhat más is :)

a csend erejét már érzem :D pl a funky bassline-okban sokszor előfordul, meg glitch hop, trap zenében

már egy ideje fülelem a zenéket, érdekes hogy többféleképpen is végig lehet hallgatni, mikor valamire kihegyezem a fülem :D

2014. dec. 29. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne milyen stílusban szeretnél zenélni...

Akkor segítek

2015. jan. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
uhh ezekhez sajna nem értek😑
2015. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ajánlom figyelmedbe ezt a channelt: https://www.youtube.com/watch?v=WSYoT9KJ1E0 ez egy konkrét tutorial de mindent meg fogsz taláni, ha van füled hozzá, akkor nem kell semmi, ami nagyon fontos, hogy tanulj mixinget(EQ használat, limiter, copresssor, reverbek stb) ha ez meg van akkor jöhet a sounddesign ha olyan szintű zenéket akarsz csinálni az beletelik majd sok időbe
2015. máj. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!