Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért tévesztik sokan össze a...

Miért tévesztik sokan össze a hegedűt és a brácsát?

Figyelt kérdés

2022. máj. 7. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Technikailag egy hegedű, mélyhegedű, szóval ha valaki azt mondja, hogy hegedű az nem mond hülyeséget. Az hogy brácsának hívják már más kérdés. Egyébként nem nehéz összetéveszteni, főleg aki semennyire nem ért hozzá, mivel kinézetre tulajdonképpen ugyanaz mint egy hegedű, csak nagyobb.
2022. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"A brácsa, vagy más néven mélyhegedű, egy hangszer, négy, kvint távolságra hangolt húrral. A vonós hangszerek csoportjának tagja, a hegedűcsalád része"

Forrás, wikipéda.

Amúgy rovar és bogár esete...

2022. máj. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert gondolom sokan amúgy sem foglalkoznak vele annál jobban hogy valami oylasmi hangszer aztán kész, hogy most pontosan micsoda az már nem sozt vagy szoroz szűmára.
2022. máj. 8. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én gyerek koromban azt hittem, hogy a nagyobb emberek nagyobb hangszert kapnak, csodálkoztam is amikor az apró termetű bácsika a legnagyobb "trombitát" kapta, a nagy lulóca pedig egy kicsi furulyát.:D KB 20 éves koromig fogalmam sem volt róla, hogy miért nagyobb az egyik hegedű a másiknál és bevallom most is hiányosak az ismereteim hangszerfelismerés terén, főleg a fúvósokat keverem.
2022. máj. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!