Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tanuljak meg gitározni...

Hogyan tanuljak meg gitározni egyedül?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanúlni gitározni egyedül, főleg ilyen nirvána számokat szeretnék tudni eljátszani. Ugy hallottam hogy azok nem annyira nehezek. Mit javasoltok?

2022. máj. 23. 12:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Justinguitar, Számadó Csaba csatornája + 3 kurzusa.

Sok sikert!

2022. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
11 évvel ezelőtt én is teljesen autodidakta módon kezdtem el gitározni. Pont egy Nirvana-dal volt, amit először megtanultam. Ha csak ilyeneket akarsz játszani, akkor tanuld meg lefogni a power chord-okat, eleinte fura, de egy hét után simán rááll a kezed. Az alapakkordokat is gyakorold. Egy-két technika sem árt (pl. a palm muting, a "Negative Creep"-nél szükséged lesz rá). Nem egy atomfizika szerencsére.
2022. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De jo koszonom a valszokat! :)
2022. máj. 23. 14:58
 4/21 anonim ***** válasza:
49%
Na, lepontozott valami gitárnyak-maszturbátor. :D Öcsike, menj vissza repetitív málmsztínt hallgatni, attól megnyugszik a kis sznob idegrendszered.
2022. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem értem miért lettek lepontozva a válaszok:( szerintem hasznos dolgokat irtál❤️
2022. máj. 23. 17:49
 6/21 anonim ***** válasza:
36%
Köszönöm, kérdező, én is így gondolom. Elvégre nem azt írtad, hogy virgázni akarsz a gitáron, nyilván arra is tudnék tippeket, de ha te csak Nirvana-féle muzsikákat szeretnél játszani, akkor ezeket bőven elég megtanulni. Kurt zsenialitása abban rejlett, hogy DALOKBAN gondolkodott, nem értelmetlen villantásokban. Sosem tudtam azonosulni a magányos "gitárhősökkel", mint amilyen Yngwie "Nagyarcú" Malmsteen. Unalmasak, önismétlőek, önteltek. Inkább hallgatok egy jó kis noise punk-ot, mint gitárelitisták agymenéseit. (Annak ellenére, hogy én is tudok egyet s mást gitáron.)
2022. máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Ma már olyan könnyen lehet a tudáshoz férni. Miért ne akarnád megtanulni, hogyan működik a zene a kedves hangszereden? Ahogy áldozunk pénzt a gitárra és a perifériákra, pont úgy szükséges pénzt fordítani a hangszeren való játék megismerésére is. Az első hozzászóló már említette Számadót, akinél lehet online órákat is venni. Nem érdemes kínlódni egyedül. Érdemes legalább 3-6 hónapot tanulni valakitől, akinek tematikus anyagai vannak. Menetközben lesz időd eldönteni, hogy neked annyi elég, vagy folytatod. Viszont esélyt sem adni, hogy megfelelő döntéshelyzetbe kerülj, elég tisztességtelen dolog önmagaddal szemben. Persze lehetsz te az az ember, aki csak a szöget tudja beverni a fába és sosem látja egyben, hogy az egy csodás vitorlás, vagy faház, vagy kutyaól, vagy két deszka összeszögelve. Vagy lehet, hogy az első ütésnél a kezedre csapsz és eldobsz mindent, mert senki nem mutatta meg, hogyen kell kalapácsolni...
2022. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%
#7: De okos vagy, hallod. A fél rockvilág full magától tanult gitározni, és olyanokat alkottak, amit te, elméletb*zi, még csak álmaidban sem fogsz. :D
2022. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

#8.Csak éppen már más világot élünk mint a 70-es években sokkal.

Rengeteg anyag áll rendelkezésre, és klasszikust idézve a 80s shred gitározás manapság már a belépés a gitározás világába.

Szép persze power chord-kat játszogatni, technikailag rosszul, de nem erről szól a gitározás.

Jó ha az ember érti mit és hogyan, és nem a tabulátorát magolja be, hanem tudja miért jön az a hang, melyik skálából van stb. Régen aki meg akart tanulni gitározni lassítgatnia kellett a kazettafelvételt, manapság érdemes kihasználni a modern világ adottságiat.


Jason Becker 17 évesen írta meg a Speed Metal Symphony alapjait, de olyan erős zenei alapismerettel amivel aligha rendelkezik bármelyik átlag ember, és érzékkel.

Ellenpéldának meg ott van Buckethead aki a világ legjobbaitól tanulhatott és vált ő maga is top gitárossá.

Szóval erről ennyit.

2022. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%
#9: Ez meddő vita. Te virgakirály vagy én meg punk/thrash megközelítésű. Impresszív dolog a megfelelő időben elhelyezett shredding, de hogy én azt hallgassam 40-50 percen át...kösz', nem. Amúgy kvinteket tologatni is lehet jól. James Hetfield és Kerry King csókoltatnak.
2022. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!