Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy zenéhez egy dolog vagy...

Egy zenéhez egy dolog vagy élmény jut az eszedbe?

Figyelt kérdés

Ha hallgatsz zenét, akkor mindig el kalandozol a gondolataidban, és az a gondolat vagy élmény kapcsolódik a zenéhez. És ha újra meghallgatod azt a zenét, akkor ugyanaz az emlék/élmény jut az eszedben?


Nekem majdnem minden zenéhez van egy személy, élmény, gondolat, ami csak arra köt.


Pl. Avicii - For a bettery day a magyar tanárom jut állandóan az eszembe, és addig fogok rá gondolni és minden eseményről, ami ő hozzá fűződik, lehet ez magyar óra, vagy találkozás, vagy valamilyen beszélgetés.. amíg vége nem lesz a zenének.


Avicii - Waiting For Love az általános iskolában töltött élmény jut az eszembe.


Sia -Cheap Thrills a suli pszichológusról jut az eszembe úgy szintén


Bagossy - Visszajövök az osztályfőnököm, és stb..


Remelem nem csak én vagyok ennyire furcsa, hogy ilyenekre is képes vagyok. -.-



2022. máj. 27. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Általánosságban ez elmondható szerintem. Nekem is van rengeteg dal, amit tudok kötni egy érzéshez, emlékhez, motiváltsághoz vagy épp szomorúsághoz, magányhoz, bármihez...

De vannak olyanok is, amik semmit nem váltanak ki belőlem, csak hallgatom.

2022. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam inkább korszak, és ahhoz kapcsolódó életérzés marad meg. De nem túl sok zenéről. Az is furcsa, hogy az elmúlt 20 év zenéből semmelyik nem vált ki ilyen hatást, vagy legalábbis sokkal gyengébben. Valószínűleg ez a dolog tinikoromban működött inkább. Rammstein: Du riechst so gut, Dream theater: voices, Kispál és a borz komplett Velőrózsák albuma viszont komoly időutazást jelentenek.

Szóval nem csak te vagy ennyire furcsa.

2022. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!