Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kíváncsi lennél egy olyan...

Kíváncsi lennél egy olyan rock bandára, aki a 80as évek zenéit játssza ? Illetve, szerinted mennyire vevők erre a zenére manapság az emberek ?

Figyelt kérdés

2022. máj. 31. 08:18
A kérdező szavazást indított:
Elmennék rá, szeretem ezt az érát!
Nem jön be a 80as évek rockja.
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Sokféle rock volt a nyolcvanas években, pl. a metálforradalom is akkoriban zajlott. Szóval Dire Straits vagy Pokolgép? :)


Szerintem az igazi dilemma ezzel a retróbandázással, hogy egy csomó ismert dalhoz nagyon kötődik a sound, és azt élőben visszaadni elég nehéz, illetve jó drága. Pláne úgy, hogy egyszerre több zenekart akarsz megidézni.

2022. máj. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Metal 80-as években már függetlenné vált a rock-tól, de már a 70-es években is voltak jelei, pl. Deep Purple vagy Uriah Heep.

Akkor már bőven volt Iron Maiden, Slayer is aminek sok köze nincs már a rockhoz.

Amúgy rengeteg ilyen banda van, fölig akik specializálódtak 1-1 bandára inkább, nincs egyszerű dolguk mert hitelesen nehéz előadni meg túl sok kereset sincs rájuk.

Azért egy Iron Maiden ma is képes megtölteni egy Papp László teljesen, még az iszonyat drága jegyárak mellett is, tribute banda esetén meg kb. ingyen jegyek mellett sem telik meg egy Barba Negra sátor.

2022. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem... Játsza a saját zenéit, esetleg játszon néha 1-1 feldolgozást, de ilyen csak más bandák zenéit játszó banda nekem ugyan nem kell.
2022. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Nos, az ebben a korban élt, és ezt a zenét megkedvelt személyek között lehetne sikere.

Viszont az új "generáció", -ahova én magamat is sorolom-, nekem már a hangzás túl... "régies" Elismerem a nagy, régi zenekarok munkásságát, süvegelendő teljesítmény, és elképesztő tehetségek voltak, de én sokkal jobban kedvelem a mai modernebb rock/metál hangzást. Persze ez csak az én véleményem, de bennem nem mozgatna meg semmit egy ilyen előadó.

2022. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Engem érdekel, szeretem a nyolcvanas évek rock/metál zenéjét (is).
2022. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!