Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék elkezdeni gitározni....

Szeretnék elkezdeni gitározni. Milyen alap dolgokról érdemes tájékozódnom?

Figyelt kérdés

Most hogy itt a nyár nekem is több időm van és szeretnék elkezdeni gitározni mert nagyon vonzana, azonban semmit nem tudok a zenéléssel kapcsolatosan. Abban kéne segítség, hogy hogyan válasszak magamnak gitárt, mi az ami egy kezdőnek a legalkalmasabb és amivel jól megtanulhatom az alapokat.

Illetve nem szeretnék zenetanárhoz járni, van egy gitáros ismerősöm ő tanítana nekem pár dolgot egyébként pedig magamtól szeretnék tanulni akár youtuberól akár minden féle gitáros appról. És ha már itt tartunk nektek a simply guitar és ehhez hasonló appokról mi a véleményetek? Alap szinten tényleg meg lehet tanulni vele gitározni?

Szóval írnátok pár tippet, tanácsot ezekkel kapcsolatosan?



2022. jún. 4. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Google, YouTube stb platformokon keress rá, rengeteg tartalom van ezzel kapcsolatban :)
2022. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Nézd meg a Muszty-Dobay könyveket...


[link]

2022. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ameddig nem tudjuk milyen zenét akar játszani a kérdező, addig nincs rá jó válasz.
2022. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos gitár? Akusztikus gitár? Ugye, mennyire nem mindegy? Anyagilag is más liga. Nem véletlenül szoktuk írni, hogy a lehetőségeidet figyelembe véve, fordulj oktatóhoz. Még azt sem tudod, hogy mit nem tudsz. Ez nem hiba, vagy bűn, csak állapot. A gitáros haverról sem tudunk semmit. Még azt is feltételezhetjük, hogy attól gitáros, hogy neki már van gitárja. Mint aki például bajúszos:) Attól még nem tud tanácsokat adni, hogyan kell bajúszt növeszteni.


A lényeg, hogy folyamatosan érdeklődj, egyre jobb kérdéseid lesznek majd, amire remélhetőleg használható válaszok is fognak érkezni.


Szívessen ajánlanék online oktatót, vagy közösséget, ahol realtime diskurzust folytathatsz a témában, de nem linkelek ide, mert megjártam már a fene nagy jóindulatot. Ha gondolod, írj rám, segítek.

2022. jún. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olcsó kissé leharcolt használt akusztikussal próbáld meg elsőként, aztán adja az magát hogyan tovább.
2022. jún. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5#: érthető az "Olcsó kissé leharcolt használt" felé mutató elmélet. Ne fektessen a kérdező olyasmibe túl sokat, ami talán nem is fog neki megtérülni. Jó is meg rossz hír is, hogy az "olcsóbb" kategóriában nem szabad használtat venni, mert a tökúj, garanciával , visszaküldési lehetőséggel, kábé annyiba kerül. Ráadásul a használtért nagy eséllyel el is kell menni, ami megint pénz. Az újat kihozz a futárszolgálat, elviszi, ha garanciális, vagy elállási helyzet áll elő. Történetesen egy 'Cort AD810' a mai napon 52900 Ft, ingyenes kiszállítással. Veszünk hozzá egy készlet húrt, egy csíptetős hangolót és kész. Utóbbi nem is olyan fontos, mindenkinek van telefonja, amire lehet hangoló aplikációt telepíteni.


Persze független ezektől, még mindíg nem tudjuk, hogy villanygitározni akar e a reménybeli kolega :)

2022. jún. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én meg nem javaslom az olcsó gitárokat.

Többsége nehezen játszható, rossz az anyagminősége is.

Egy AD810-t még el is tud passzolni ha meg is unja, és nem fogja egy életre megutálni a dolgot egy vacak gitár miatt.

2022. jún. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7-ke! Az előző válaszomban pont ezt írtam le. Azért jó, hogy ráerősítettél. Reméljük olvassa a kérdező és jó döntést hoz.
2022. jún. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na azóta jobban utána néztem és a nylon húros klasszikus akusztikus gitár mellett döntöttem. Árban olyan 40-50 ezer körüli kategóriát lőttem be. Olyan gitárt keresnék ami egy kezdőnek jó, amin jól meg lehet tanulni az alapokat. Ezek alapján milyen gitárt javasolnátok?
2022. jún. 13. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!