Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Írnátok olyan gitárost, aki...

Írnátok olyan gitárost, aki azon kívül, hogy jó számokat játszik, a színpadi megjelenése, "koreográfiája", stb... még pluszba hozzá ad a showhoz ?

Figyelt kérdés

Most első sorban nem olyanokra gondoltam, mint pl a Kiss tagjai, hogy ki vannak sminkelve, be vannak öltözve és a többi, mert az nyilván egy látványosság, hanem arra gondoltam, hogy mint egyéniség, jellegzetesség.

Tehát pl felismerhető, hogy neki ilyen és olyan mozgása, járása.


Illetve az, hogy véleményed szerint, na igen, ez cool, ez nagyon laza, nagyon menő, tehát tényleg ilyen rockstar figura, aki nem csak ott áll egy helyben, szügyig felhúzott gitárral.


Illetve meg tudnátok-e nevezni a kedvenc figurátokat, amit leművel a gitáros.


Tehát végülis egyszerűen, soroljatok fel jellegzetes figurákat, megmozdulásokat, koreográfiákat, amiket egy gitáros csinál/hat amitől színesebbé teheti a showt.

(A jó gitárjátékon kívül természetesen :) )


Köszönöm szépen!



2022. jún. 5. 02:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Slash, Eddie Van Halen
2022. jún. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Alice cooper.
2022. jún. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Steve Vai

Yngwie Malmsteen

Joe Satriani

2022. jún. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó de merre Michael Angelo Batio?

Steve Vai-nél is jobb gitáros és első aki több gitárt használt.

2022. jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Buckethead
2022. jún. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem olyasvalami, amin eleddig sokat gondolkodtam volna, de most belegondoltam, és a következő nevek jutottak eszembe:

Dean Ween (a Ween-ből). Az ő színpadi kiállása leginkább furcsa, mintsem menő: iszonyú komikus gitár-arcai vannak, az egyik számukat rendszeresen úgy adja elő, hogy a közönségnek háttal, a dobossal szemben térdel, valamint szokása egy-egy nagy pendítés előtt lábujjhegyre állni. A legjellegzetesebb élő húzása szerintem az, amikor szólózás közben annyira előrehajol, hogy a gitár szinte a földet éri - ez mondjuk elég menő. Egy példa: https://www.youtube.com/watch?v=pcw8YVFGpzk

Adam Jones (a Tool-ból). Azon felül, hogy a kedvenc gitárosom a tag, imádom a színpadi kiállását is, pont azért, mert gyakorlatilag nem csinál semmit, még csak nem is bólogat, vagy hajlítgatja a térdeit. Ott van a bandában Maynard a mindenféle bizarr hajlongásaival, Danny, aki nyolc végtag munkáját végzi mindössze néggyel, meg az iszonyú energikus Justin; ezzel szemben Adam csak áll, bámul lefelé, és a kezeivel a lehető legminimálisabb fizikai munkát végzi, miközben kolosszális hangokat szállít le. Élőben látni különösen hipnotikus, olyan, mint valami titán, aki zenekar felé emelkedve, különösebb erőfeszítés nélkül dominál.

Buckethead-et már írták előttem de ki is fejtem: őt nyilván különlegessé teszi a megjelenése, az őt övező mitológia, meg az ilyen sajátos szokásai, hogy játékokat osztogat, robot-táncol, meg nuncsakuzik koncerteken; de ezen felül is, a robot-/űrlény-szerű mozgáskultúráját elég hipnotikus nézni.

2022. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, mindenki leírja itt a nagy mestereket. Én azért ide lökök egy hazait is, mert igen csak jellegzetes figura, éés legyen már itt egy magyar emberke is.

A Road zenekarból a kis kopasz, Goya. [link]

2022. jún. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Slash egyértelműen.💓

Itthoniak közül Az EDDA-ból Kunos volt nagyon egyedi. 🖤

2022. jún. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na és Alapi?
2022. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9#, 7-es vagyok. Alapi egy elképesztő gitáros és tengermélytisztelettel vagyok felé, és elképesztő koncerteket is tol, de ő nála nincs meg az, amit a kérdező keres, az a bizonyos jellegzetesség.
2022. jún. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!