Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hosszú gitárkábelt...

Milyen hosszú gitárkábelt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Milyen hosszú 6.3-as jack kábelt érdemes venni elektromos gitárhoz? Eddig 3m-eset használtam viszont most 4.5-öset néztem ,hogy vegyek. A hoszabb kábel nem okoz jelveszteséget? Vagy van ilyen jelgyengülés egyáltalán mondjuk egy 1.5 és egy 10méteres között?

2022. jún. 12. 01:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó minőségű, például Proel® "noiseless, low capacity" kábelt használj. Tapasztalható a különbség. Ezek métereken keresztül megőrzik a jelet és nem szedik össze a zajt. Pláne nagyon hasznos ha effektsorod van.
2022. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van jelgyengülés, meg kábelmizéria, meg minőségtől, gyártótól függő mismás, de nagy eséllyel úgysem hallod. Vannak erre tesztek, ha nagyon érdekel, nézd meg. https://www.youtube.com/watch?v=NEV29o9cXtQ


Nagy általánosságban 3m-es kábeleket használunk. Ez már elég hosszú ahhoz, hogy a hangszer és a 'bármi' között elég legyen, fűzhető legyen a heveder alá, stb. Viszont nem olyan rémhosszú, hogy kezelhetetlen legyen, állandóan elessünk benne, vagy gubancmanővereket kelljen megoldani. A szállítás sem közömbös, szóval ezt is érdemes szem előtt tartani. A gitárosok álltalában úgysem bírják ki, hogy ne legyen valamiféle effekt a gitár és az erősítő között, szóval még ezzel is nő a gitár/erősítő távolság.

Tehát az 1szerű válasz: 3m

2022. jún. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Olyat, amilyenre szükséged van.
2022. jún. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Használok gitárhoz olcsó mikrofon kábelt és drága márkásat is. Bizony hallható a különbség. Főként a magas csilingelő finom hangoknál hogy az olcsó kábellel nincs pedig nem vagyok valami vájtfülű gitáros.
febr. 17. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!