Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van egy Cort Af 510 Op akuszti...

Van egy Cort Af 510 Op akusztikus gitárom és elszakadt rajta az egyik húr. Még soha nem volt rajta cserélve húr és igy nem tudom hogy milyen kellene hozzá. Milyen húrt ajánlanátok hozzá?

Figyelt kérdés
Igazából nem is tudom pontosan hogy bevont nylon húr vagy fém húr van rajta. Aki tudja pontosan az megnyugtathatna. És akkor lehetőleg olyat veszek hozzá.

2022. jún. 23. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy fémhúros akusztikus gitár. Kezdőként teljesen jó lesz kb. bármelyik 10-es, bronz húrkészlet. A termék nevében a 10 a magas E-húr vastagsága, a második szám a mély E-húré. Tehát a 10-48-as készletben vastagabb a mély E-húr, mint a 10-44-esben. Vastagabb húr = teltebb hangzás.


[link]


Nézz meg pár videót a Youtube-on, hogyan kell ügyesen húrozni, milyen szerszámok kellenek hozzá, és akkor biztos jól sikerül. Nem rakétatudomány, de van pár trükk. Sok sikert!

2022. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Talán most is 10-48-as van rajta mert elég vastag a mély E-húr, de ez nem biztos, csak gondolom. Illetve jobban szeretem a teltebb hangzást. Tehát 10-48-as lesz a bingó. Nézek valamit az ajánlataid közül. Csak a márka nem tudom, hogy milyen legyen, és ugye akkor már az ár is szerepet játszik.

Továbbá videót is fogok nézni, hogyan is kell megfelelően húrozni.

Nagyon szépen köszönöm az értelmes hozzászólást, kedves tőled. Ment a zöld pipa.

2022. jún. 23. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen, köszi a zöldet! A márka eleinte mindegy, de ha el akarsz benne merülni, találsz teszteket meg értékeléseket a neten. Jó gitározást! :)
2022. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mégegyszer.

Sokat segítettél.

2022. jún. 24. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!