Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lemezjátszó kiegészítők, de...

Lemezjátszó kiegészítők, de mik kellhetnek?

Figyelt kérdés

Mondhatni édes problémáim vannak viszont nem akarok rossz döntéseket hozni ezért segítségért fordulok ide.

35 születésnapomra a kedves feleségemtől kaptam egy lemezjatszot, egész pontosan egy ilyen darabot.

Audio-Technica AT-LP60XBT


Nos régóta kacérkodom a gondolattal, hogy kellene egy komolyabb darab mert egy örökölt régit nyúztam eddig.


Viszont ahhoz hogy komplett rendszerré álljon ez így össze mikre lenne még szükségem?

Erősítő, hangfalak és ennyi is vagy valami kellhet még?

Ha tudtok konkrét tippeket, hogy milyen darabot vegyek a lejátszó mellé azt megköszönöm :)


Körülbelül 250 ezer Ft az összes kuporgatott pénzem ilyen célokra, ennyiből lehetne normális dolgokat venni hozzá? Minden segítséget köszönök!



2022. júl. 4. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen készülékem van, csak az enyém még USB-s.


Számos kiegészítőt lehetne venni lemezjátszókhoz. Nyilván első körben az a fontos, hogy egy nagy teljesítményű, jó hangú erősítőd legyen, megfelelő hangfalakkal. Aztán jöhetnek a többi kiegészítők.

Mivel ez a típus már rendelkezik beépített előerősítővel, egy egyszerű végfok is elég, hogy szépen szóljon. Figyelni kell viszont, hogy a hátsó kapcsoló "LINE" üzemmódba legyen állítva (PHONO módba akkor kellene kapcsolni, ha előerősítővel rendelkező készülékhez kötnéd, ekkor sokkal gyengébb jelet ad ki magából a lemezjátszó, amit ugye tovább kell erősíteni még). Nekem egy FISHER rádiós erősítőm van, aminek szimplán az AUX portjára kötöttem a lejátszót (a lemezjátszóhoz adott kábellel: egyik vége jack, másik vége RCA dugó), és hatalmas erősítő teljesítményt lehet vele elérni (20-25%-ra van állítva a hangerő, és elég hangos már így is). Ez az erősítő 25k körül volt kapható, bár elég ritka darab, ilyet már nemigen találsz. Nézz szét vaterán, jófogáson, vaterán az "olcsoholmi" nevű felhasználó hirdetéseit tudom javasolni, nagyon korrekt partner és megfizethető áron kínál használt, ám tökéletesen működő készülékeket. Ha pedig valami hibája van az adott eszköznek, azt külön jelezni szokta. Hangfalat is tudsz nála venni, én egy ősrégi Philips hangdobozt használok, jobban szól, mint bármi más.


[link]


Itt van pl. ez a készülék, ez egész jónak tűnik:

[link]

Valamint ezt a 8 ohmos hangfalat tudnám ajánlani hozzá:

[link]


Ami még jól jöhet lemezjátszóhoz: a lemezek tisztítására szolgáló folyadék és törlőkendő, pl ez:

[link]


Ha van izopropil alkoholod, akkor azt is használhatod tisztításra, kb. 1:3 arányban vízzel hígítva, de kezdőként inkább a gyári folyadékokat javaslom.


Ha tiszta a lemezed, de a tokjából kivéve azt látod, megülte a por, ahhoz érdemes egy kefével rendelkezned, mellyel lejátszás előtt (a lejátszón pörgetve, óvatos érintésekkel) "leporolhatod" az adott lemezt.

Többféle van, nekem szénszálas van, de ez is biztosan jó lehet: [link]


Aztán nem árt, ha tartasz 1-2 tartalék tűt hozzá, bár ezek elég borsos árúak, és nem is nagyon lehet beszerezni már, itt még elvileg lehet kapni, darabja 11 ezer: [link]


Fontos, hogy amikor kislemezt szeretnél hallgatni, állítsd át a jobb alsó sarokban lévő kapcsolót a 7"-es állásba, különben a lemezen kívül fogja letenni a tűt, ami emiatt megsérülhet. Az is lényeges, hogy ha lehet, bízd a készülékre a tű fel- és lehelyezését, mert ha véletlen ráejted magasabbról a lemezre, akkor is sérülhet.


Azt hiszem, ezzel már egy jól működő és szépen szóló rendszert tudsz kiépíteni és fenntartani.

2022. júl. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a mindent kimerítő válaszokat, hatalmas segítség volt ez nekem. :)


Erősítőből van nekem 2 is az egyik egy régi Sony Taf 410 típusú pl ezt már nem is használom kb fel éve valamint egy újabb típus az hajtja a mostani rendszeremet.De lehetséges, hogy ez a Taf 410 elegendő is lesz a lemezjátszóhoz, kicsit utána nézek még.


Hangfalak terén ez nagyon tetszik már beszéltem is az eladóval.

Plusz akkor egy RIAA korrektorra van szükségem és első körben ennyi is. :)


Köszönöm az ápolási tanácsokat, egy aranybánya volt ez a komment. Megy is rá a "hasznos válasz".

2022. júl. 5. 20:24
 3/4 A kérdező kommentje:

Hülye vagyok , RIAA korrektorra nekem nincs is szükségem ha jól gondolom .

Na most volt időm éjszakás műszak alatt nézegetni a vaterát . Az általad linkelt Pioneer erősítőt párba raktam ezzel a hangfallal és akkor azt hiszem meg is lennék .

[link]

2022. júl. 6. 04:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit, szerencsére benne vagyok a témában, naponta ezzel foglalkozom szabadidőmben, na meg persze a sok 100 kazettáimmal. :)


Ez teljesen jó párosítás lesz szerintem is. Igen, a korrektorra nincs szükség, hiszen már be van építve a készülékbe az előerősítő. :)

Csatlakoztatod Bluetoothal, felrakod az Audacityt és mehet is a digitalizálás. :)

2022. júl. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!