Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik hangszedők szólnak jobban?

Melyik hangszedők szólnak jobban?

Figyelt kérdés
Két singlecoil hangszedő típus között mi a különbség? Vannak azok amiknek a hátuljuk csak simán műanyag és vannak azok amiknek ott vagy egy nagy vagy kettő vékonyabb mágnesrúd van . Van valami különbség hangzásban vagy jelszintben közöttük?

2022. júl. 11. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Minden hangszedő más és más. Keress rá két tipusra a yt-n összehasonlitás címszóval és meglátod.

Pl én annó ez alapján választottam ki a hangszedőmet:

[link]

Keress hasonlót az adott márkával.

2022. júl. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amiben két mágnescsíkot látsz, az hotrail, single coil méretű humbucker igazából. Nincs rá univerzális recept, mert valakinek a hát mágnesrudas tetszik jobban, valakinek a másik. A jelszint nem ettől függ, hanem a tekercsszámtól, hogy a mágnes körül hányszor tekeri körbe a rézhuzalt. Viszont tele van a net tényleg jó összehasonlító- és demóvideókkal. Ha azokból tájékozódsz, tudni fogod, melyik tetszik jobban.
2022. júl. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne foglalkozz olyan szintű fizikával, technikával, ami nem tartozik se a tárgyhoz, sem az érdeklődési körödhöz, sem a felkészültségedhez. Kábé olyan szintű a kérdés, hogy van e isten? Inkább hallgass a témába vágó jutub videókat, képezd magad abban a világban, amit meg tudsz érteni. Nagyon kevés gitáros vágja, hogy mitől szól jól a hangszere. Ezeket rábízzák a szakemberekre. Nem szégyen a tanulás, inkább jó móka :)
2022. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy általánosságban a kerámia mágneses hangszedőket olcsóbb távolkeleti gitárokba teszik mert olcsó és kevesebb feltekert rézdrót is teszi a dolgát. Az ALNICO mágnesest pedig a drágábbakba. Nem véletlenül, mivel szerintem zeneibb hangot produkál. Ha megnézed a kerámia szedőket egy vagy két darab mágnest ragasztanak a fenekére, a rudak pedig nikkel vas ötvözetből vannak. Tehát azok önmagukban nem mágnesesek. Az Alnico pedig a fémrudak azok ami maga a tartós mágnes, nincs szüksége állandó felmágnesezésre. Természetesen ebben is van kivétel, például a humbucker pickupoknál mert ott alnico hasábot is alkalmazhatnak a két tekercs között. Tipikusan a Les Paul gitároknál.
2022. júl. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 Biztosan igazad van addig a szintig amíg szegény kezdő/haladó gitáros egy ponton túl el nem kezd azon gondolkodni hogy az ő gitárja miért nem úgy szól ahogy többieknél hallja.
2022. júl. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3tól #5nek(akár...:)

A kérdező az égtájakkal sincs tisztában, felesleges olyan magyarázkodásba menni, ami mélyebb ismereteket feltételez, alnikó, nem alnikó, hotrail, nem az... úgysem érti! Eleve azt írja: "hátuljuk csak simán műanyag"

A hangszedő hátulja mindig simán műanyag. A tetején vannak azok a biszibaszik, ami esetleg a felvetés tárgya lehet. Még arra sem veszi a fáradságot, hogy guglizzon, vagy jutubozzon egyet. Ti meg jöttök a tekercsekkel meg a mágnesekkel. Malacok elé gyöngyöt, teljes felesleges...

2022. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Ez tetszik 😂

Valóban, csak azért próbáltam szakmaikat felhozni hátha majd kiguglizza mi az az alumínium-nikkel-kobalt mágnes és az amit iskolában táblán látott ezzel nagyjából képbe kerül.

2022. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A hangszedő csak egy eleme a soundnak. Számít a gitár maga (fa, alak, építésmód stb.), a húrok, az elektronika többi alkatrésze, a kábel, a pedálok, az erősítő - ez utóbbin belül külön az elő- és végfok és a hangszórók. Ha mindent alkatrészekre bontasz, százas nagyságrendű azoknak a tényezőknek a száma, amik érdemben befolyásolják a soundot.


És még így is igaz az az állítás, hogy John Mayer kezében a harmincezer forintos kínai strato is úgy szól, hogy becsinálsz.


Apámnak volt egy basszusgitáros barátja, aki teljesen Jaco-őrült volt, és még jól is játszott. Összevásárolta és összerakta az egyik legendás Jaco-konfigot, a Jazzbasstól az Acoustic-ig minden pont ugyanaz volt, de a közelében sem volt annak a legendás soundnak.


Teljesen felesleges hangszedőkön rugózni. A te gitárod egy másik gitáros kezében teljesen másképp fog szólni. Sokat kell zenét hallgatni és játszani, keresni kell, hogy mi tetszik, és abba az irányba mozogni. De főleg gyakorolni kell, mert az egyéni sound a kézben van, és nem a műszaki rész számít, hanem a kifejező játék.

2022. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%-ban a hangszedők határozzák meg a soundot. Tavalyelőtt vettem egy limitált szériás szabvány testvastagságú affinity-t, olyan semmilyen jellegtelen steril hangja volt. Bosszantott is a dolog mert azért 75 rugó volt és a korábbi szarom jobb hangú volt. Mindezek ellenére éreztem hogy ez bizony nagyon jól rezonál, sokkal jobban mint a korábbi oktáv felett is. Tehát nem ilyennek kellene lennie. Kivágtam a kukába pickupokat, kapcsolót, potikat, leárnyékoltam a koptatót és tettem bele egy Fender szettet és láss csodát, leesett az állam. Üvölt, sikít, mindent csinál az a gitár ahogy azt kell.
2022. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!