Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Spotify Deezer vagy Tidal ?

Spotify Deezer vagy Tidal ?

Figyelt kérdés

Ti melyiket használjátok?

Én használtam a Spotifyt 3 hónapig de áttértem Tidal HiFi re a jobb minőség miatt és még olcsóbb is (1499ft/hó)



2022. aug. 6. 18:17
A kérdező szavazást indított:
Tidal
Deezer
Spotify
Apple Music
Amazon Music
Youtube Music
20 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Azért javaslom az applemusicot, mert veszteségmentes tömörítésű jóminőségű fájlok vannak rajta. Emellett olcsóbb mint a tidal, azthiszem a spotify-nál is. A kialakítása is jobban tetszik mint a spotify-é, mindenhez van szinte dalszöveg és sok más infó.

Használtam már deezert, de rövid ideig, mert rossz a hangminősége.


És igen, az apple music nem csak apple termékeken használható. Én windowson és androidon használom, és meg vagyok vele elégedve. Ha a mai hangzásvilágú zenéket akarsz hallgatni (ebben benne van a retrósított sziri-szari dalok tömkelege is, lényegében minden ami mű és sok benne a basszus) akkor inkább a spotify előnyösebb, mert azt többen használják és minőségre mindegy. De ha emberibb zenéket akarsz hallgatni akkor kell a minőség is amit a Tidal-tól is megkaphatsz kétszer annyiért mint az applemusictól.

2022. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Vagy Spoty vagy Apple Music. Ugyan én nem vagyok vájt fülű, de adok a minőségre... a Tidal szerintem egy minimálisan nyújt jobb minőséget, és azt is csak felsőkategóriás fejhallgatón vagy hangrendszeren fogod észrevenni.
2022. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tidalon van egy magasabb csomag is.Ott nem sima HiFi flac zenék vannak hanem Master Quality ~9000kbs.(Az 2999ft havonta)

Én nem vettem észre különbséget a kettő között de ez azért van mert középkategóriás fejhallgatót használok.(Creative Aurvana Live!2,26ezer volt)

De a Spotifynál sokkal jobban hangzik.

2022. aug. 6. 19:17
 4/13 anonim ***** válasza:
Milyen zenéket hallgatsz?
2022. aug. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mindenfélét de tényleg :D 70' 80' as zeméket is meg maiakat is.

De inkább alternatív felé húzok

2022. aug. 6. 19:36
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

1-es, 4-es vagyok.

Végy egy laptopot, és hallgasd meg ugyan azt a zenét előfizetett apple musicon és spotifyon. sokkal több mindent hallok az apró részetekből amiket a tömörítés kivesz. Ezért hallgatok ha tehetem analóg forrásból zenét.

A tidal DSD zenéit nem fogod tudni kiélvezni, csak egy minimum 50000 ft körüli dsd kompatibilis dac-al. A dac (digital to analog converter) ami benne van egy átlag telefonban az pcm 24 bit 48kHz dekódolására alkalmas magas harmónikus torzítással, laptopban, ez lényegesen kisebb probléma, sőt pl. az én laptopom 192kHz 24bit dekódolásra is alkalmas amelyben nyilván van harmónikus torzítás, mert nem egy komoly dac van benne, de jóval szebben szól mint az mp3 minőségű spotify. Ne azt kersd, hogy melyik tisztább, mert az mp3 valóban élesebben szól, de a háttér elvész. Tömörítetlenül viszont nem ugyanolyan a az akusztikus gitár mint a cintányér. Volt szerencsém készíteni egy stúdió felvételt gitárról, amit aztán mp3-ban és wav ban is meghallgattam és eget verő különbség van a kettő között.

2022. aug. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Habár a yt music a kérdésben nem volt ott, a szavazásnál viszont igen.


Szerintem a youtube music egy jó választás. Én találtam olyan zenéket is rajta, amik máshol nincsenek.


Amúgy egy yt premiummal a youtube-on is megkapod ugyanazokat a plusz funkciókat, mint a yt music-on (reklámmentesség, letölthetsz zenéket és videókat, háttérben hallgathatsz zenéket és videókat)

2022. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hogy lehet hogy nekem csak 5€ havonta a Spotify meg a youtube music, míg másoknak 10? :D Apple music nagyon nem tetszik, nagyon béna az algoritmusa és vagy xar új zenéket dobál be vagy állandóan a már kedvelt zenéket játssza.


Az meg kit érdekel milyen a minőség? Úgy sem veszed észre csak ha egyszerre hallgatnád a kettőt, főleg hogy a legtöbb ember budget fülesen hallgatja a zenéket, de rányomod ez partybox 1000-re pl, elhiszed hogy még a 128 kbp/s -es zene is jól fog hangzani?


Az ilyen lossless audio meg a kismillió bitrátás zenék csak akkor érnek valamit ha olyan lejátszód is van, de kétlem hogy itt emberek félmilliós fülesekkel járkálnának, meg otthon stúdió minőségű hangfalai lennének...

2023. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Eleve hangfal és hangszóró nem ugyanazt jelenti. A JBL által gyártott nagyközönséget megcélzó partybox stb... egy kalap szar. Az tény, hogy kell hozzá minimális technika, hogy élvezhetőbb legyen, de nem félmilliós fejhallgató kell hozzá, hanem legrosszabb esetben egy laptop, egy használható erősítő és két hangfal, amiket akár ingyen is be tudsz szerezni, olyantól, aki kidobná amúgy. Persze, ha szeretnéd élvezni a zenét magasabb szinten, akkor már megérheti rákölteni pénzt is, de egészen a legalapabb fél millió forintos set-up is ki tudja elégíteni az átlagon felüli felhasználót.
2023. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#9 nekem egy partybox 510-esem van, szarnak nevezni ezt háát... merész dolog :D "egy spotify minőségű" zenét is úgy játszik le hogy saját diszkót nyithatnék. A kocsimban van mélyláda meg minden, az equalizerrel szoktam szórakozni és van hogy állítok a csúszkán mert sok a basszus, feljebb viszem a magasat, le a mélyet, és elég kaka lesz első hallásra, de kb 1 perc után hozzászokik a füled és fel sem tűnik.


Én ezen a 100-200 közötti bitrátás mp3 zenéken nőttem fel, Limewire-en örültem ha letudtam kalózkodni nem még a minőség miatt sírni, és próbáltam az Apple Musicot az Airpods Pro 2-vel, spatial audioval meg nélküle is, nem nagy szám ... nekem az a lényeg hogy a zene jó legyen, ne recsegjen, ne torzítson.


Ez kb megint olyan f@szság, hogy most 60,120 vagy 240 fps-el játszol egy játékot. Akinek zavarja a 60 szemét és a 240 kell az egy idióta, és valami nagyon nagy baj van a szemével :D De a 30 meg 60 között sem fogsz különbséget észrevenni csak miután rögtön a 30 ról váltasz egy 60 fps-es játékra. A filmeknél sem zavar szerintem hogy az összes 24 fps-ben megy.

2023. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!