Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rockerek számára miért...

A rockerek számára miért ennyire kétpólusú a zenei világ?

Figyelt kérdés

Ha azt mondom nekik hogy nem szoktam rock/metálzenét hallgatni, egyből arra asszociálnak, hogy Justin Bieber/One Direction rajongó vagyok.


Az hogy Beatlest meg egyéb korabeli bandákat hallgatok, azt nem tudják hová tenni.



2022. aug. 8. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Nem annyira rockerség, inkább csak intelligencia és zenei ismeretek kérdése ez. Tapasztalataim szerint pont a metálosok nagy része nyitott egy csomó más műfaj iránt, még ha nem is hallgatják ezeket rendszeresen. Nyilván nem JB és társai, de sokan tisztelik a klasszikus zenét, a jazzt, vagy az elborultabb, összetettebb elektronikus dolgokat is.
2022. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Én inkább pont fordítva látom, nevezetesen hogy a rockereket és metalosokat automatikusan megbélyegzik sokan miszerint mind őrült sátánista meg ilyesmi.

Eleve ha kimondod azt hogy metal az emberek 90%-ának rögtön a hörgős, csörömpölős, sátánimádó, gitárzúzó, zombisminkes zenék jutnak eszébe, holott az kb. az 1%-a a metalnak mint műfajnak.

2022. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem rocker-specifikus dolog, ez olyasvalami, amire az emberek alapvetően nagyon hajlamosak. Mindannyiunkban megvan az arra való hajlam, hogy félünk attól, hogy tévedünk, és ez a miénktől eltérő perspektíváktól való irracionális iszony sokaknál olyan erős, hogy full szubjektív, gyakorlati szempontból súlytalan témákban nem hajlandók megpróbálni megérteni az övéktől eltérő véleményeket. Ilyen helyzetekben gyakori az intellektuális kapacitással és/vagy morális értékrenddel való összeegyeztetése a zenei ízléseknek, és szinte soha egy pillanatig sem tudja megingatni másik felet, hogy bőven vannak emberek akik egyaránt képesek értéket találni olyan művekben, amiket "csak hülyék" fogadnak meg, be olyanokban is, amiket "csak okosak", sőt, nagy eséllyel a saját kedvenc zenészeik közül is szembe megy némelyiknek ezzel a fekete-fehér világképpel.

Személy szerint parttalan zenei viták frontján én amolyan veterán vagyok, és az tény, hogy a legtöbb légből kapott ökörséget (pl. hogy Majka- vagy Dopeman-fan volnék) leginkább rock-centrikus ízlésű emberek vágták a fejemhez, meg úgy en block rock-orientált körökben tapasztaltam a legtöbb zenei elitizmust, meg tribalizmust, viszont a fairség kedvéért érdemes hozzátenni, hogy a rock/metál közönsége olyan szempontból sajátos helyzetben van, hogy a mainstream populáris kultúra mellett a "rocker/metalhead" kultúra a második legelterjedtebb és legfelismerhetőbb szubkultúra (avagy szubkultúrák gyűjteménye), így ha olyan jellegű begyöpösödött véleménnyel találkozol, ahol valaki határozottan egy konkrét stílus zászlaja alatt löki a hülyeséget, az pusztán statisztikai okból nagy eséllyel a rock-spektrumon lesz.

2022. aug. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
95%

Mert nem kétpólusú. Viszont tapasztalat szerint a begyöpösödött, igénytelen, tájékozatlan és ostoba emberek szokták teljesen egysíkúan minősíteni és lenézni a más stílust szeretőket, tehát ritkán téved az ilyen jellegű ítélethozatal.

Az pedig, hogy némely emberek számodra visszatetsző ciseljedését egy teljes, neked nem tetsző embercsoportra kivetíted, miközben annak meglétét a saját csoportban nem veszed figyelembe tkp. rasszizmus. Nem túl szerencsés ideológia.

2022. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!