Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a haverom...

Mi a véleményetek a haverom rock zenei ízléséről?

Figyelt kérdés

Szinte csak külföldi metalt hallgat, ilyen együtteseket:

Nightwish, Nine Lashes, Powerwolf, Orden Ogan, Sabaton, Sirenia, Skillet, Three days grace, Fall out boy, Disturbed, Five finger death punch, Linkin park, Xandria, Within Temptation, Machinae supremacy, Kárpátia, Hollywood Undead, Hammerfall, Firewind, Feint, Edguy, Dreamtale, Delain, Celdweller, Blue Stahli, Bloodbound, Battle Beast, Ashes Remain, Amaranthe, Alestorm, Winterstorm, Van Canto, Thousand Foot Krutch, Thy Majestie, Two steps from hell, The unguided


Szerintem ezen bandák nagy része (talán power metal a múfaj neve) szar. Olyan speciális metal, ami szerintem már elveszi a rock zene fontos sajátosságait. Ami kifejezetten zavar engem, hogy misztikus témákról írnak nagyrészt ezek az együttesek és véleményem szerint a rock leginkább a csajozós, szexuális, lázadásos, rock zene iránti szeretetről, piálásról, drogozásról, illetve kitartásról/ösztönzésről/motiválásról kell hogy szóljon nem pedig ilyen misztikus hülyeségekről, amit pl. én is szeretek, de filmen. És zavar engem az, hogy ugyanakkor amiket én szeretek és én hallgatok, azt meg a havarom nem szereti. (Pl.: Tankcsapda, Depresszió, Korn, Kreator, Metallica, Iron Maiden, Motörhead, Sepultura) Legalább néhány klasszikust hallgatna, mint én, ne csak ilyen furcsa metalt. Egyedül még a Linkin Park, Disturbed és Five Finger Death Punch-ra azt mondom, hogy azokat én is szeretem, de az együttesek nagy része, amit a haverom hallgat szerintem gáz. Nektek mi a véleményetek a haverom zenei ízléséről? Rockernek nevezhető az, aki csak ilyen együtteseket hallgat? Szerintem nem.



2022. aug. 10. 11:30
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Még azt is hozzátenném, hogy nem csak a misztikus témák zavarnak, hanem szerintem nincs ezekben az együttesekben elég rock zene sem. Hiányzik az az energia, ami például azokban az együttesekben van, amiket én hallgatok.
2022. aug. 10. 11:33
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Nem az a rossz hogy ezeket hallgatja, hanem az, hogy csak metált.

Nem érdemes szerintem leragadni 1 műfajnál.

2022. aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kicsit sajnálom a cimborádat, nem lehet egyszerű ilyen nagyképű vadmarhával lógni. Most pedig kimosom a szememből a fröcsögésedet néhány gloryhammer klippel...
2022. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgassatok együtt zenét. Problem solved.
2022. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom, hogy ilyeneket hallgat, hanem, hogy azok közül, amit én szeretek szinte semmit. Hogy nem hallja, érzi, hogy mennyivel jobbak azok az együttesek, amiket én hallgatok? Tele energiával, igazi rock zene.
2022. aug. 10. 12:02
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy nem hallja, érzi, hogy mennyivel jobbak azok az együttesek, amiket én hallgatok?"


Sajnálattal kell közölnöm: nem jobbak. Pláne a tankcsapda...

2022. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A Tankcsapda ma már nem az igazi, de a 2006 Mindenki albumig ők voltak a magyar rockzene királyai. A többi meg elég klasszikus, amit szinte minden rocker szeretni szokott. (Iron Maiden legnagyobb metal együttes a világon, Metallica is ott van az élvonalban) Nem is azt mondom, hogy ugyanezeket hallgassa, de azért ezeket is szeresse, hanem azt, hogy ehhez hasonló igazi metal/rock bandákat. Akik megkérdőjelezhetetlenül híresek vagy Magyaroszágon vagy a világban, nagy rockklasszikusok.
2022. aug. 10. 12:11
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Ízlésen még mindig felesleges vitatkozni.

Mondjuk az nem érv, hogy azért jobb, mert Te azt hallgatod. Enyi erővel ő is mondhatná neked ugyanezt.

Nem baj, lassan vége a nyári szünetnek.

2022. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kevés feleslegesebb dolog van mint ízlésen vitatkozni.
2022. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
a haverodnak és neked is szar az ízlésed.
2022. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!