Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményed Jimi Hendrixről?

Mi a véleményed Jimi Hendrixről?

Figyelt kérdés

A munkásságáról, zenei karrierjéről, életéről, haláláról stb...

Szerintem a zenéje korszakalkotó volt abban a hippi időszakban, a gitártudására meg már ki se térnék...:D



2020. dec. 20. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagy zenész volt.

Mondjuk hányásban megfulladni nem a legszebb vég, kicsit visszafoghatta volna magát olyan téren. De a zenei tudása az elvitathatatlanul legendás.

2020. dec. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik legnagyobb hatású elektromos gitáros, zenész volt.

Amit lehetett kihozott a hangszerből, a kortársai között messze az egyik technikásabb volt.

Szólóit kb. több ezer közül is meg lehet különböztetni annyira egyedi stílust képviselt.

Összességében nagyon jó gitáros, nélküle teljesen másképpen alakulna a mai rock/metal stílus.

Bár hozzá kell tenni, abban az időpont Eric Clapton is piszok jó gitáros volt, és Frank Zappa is(az ő munkássága ráadásul rendkívüli termékeny is)szóval azért bőven akadtak hasonlóan hatásos művészek csak kisebb figyelmet kaptak.Persze ez semmit nem von le Jimi Hendrix hatásából.

2020. dec. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Zseni volt
2020. dec. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó gitáros volt, csak kissé már belefáradt az állandó pörgésbe, a managere, aki azelőtt fegyverügynök volt, terrorizálta, és nem engedte hogy pihenjen. Az All along the watctower c. száma a kedvencem.
2020. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Zenészként zseniális volt, korszakalkotó nagy művész. Kár, hogy a személyisége arra ítélte, hogy fiatalon kicsinálja magát és meghaljon.
2020. dec. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát de balesetben halt meg elvileg. Ez nem személyiség kérdése. Mások éltek nála durvábban, csak nagyobb szerencséjük volt. Hendrix, csak átlagosan partiarc volt. Mondjuk egy John Frusciante keményebben rajta volt az életen, most meg él és virul. Vagy Keith Richards ( mondjuk ő már kevésbé virul :D) És sorolhatnám még a neveket.
2020. dec. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

(All along the watchtower nem az a ő dala, ő "csak" feldolgozta és híressé tette. Hasonlóan a Hey Joe se az övé.)


Nem mindegyik számát ismerem, de ha valaki bekapcsolna nekem egy Hendrix szólót tuti felismerném, mert tényleg egyedi szerintem.


Mondjuk vannak olyan koncert felvételek, ahol össze-vissza játszik és csak egy zaj, amit hallok, borzasztó. Gondolom be volt ekkor rúgva ekkor.


Rengeteg (ma is élő) kiváló gitáros tőle (is) tanult, inspirálódott, szóval sokat köszönhetünk neki.


Halála egy nagyon szomorú és egyben szánalmas dolog. Sajnálom hogy tartása nem volt és nem bírta ki hogy ne drogozzon. Emiatt annyira nagyra nem tartom, mint ember.

2021. jan. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is láttam már érdekes koncertfelvételeket róla, pl.: ott van amikor a Beatles kiadta a Sgt. Pepper Lonely Hearts Club Band asszem pénteki napon, és ő meg eljátszotta az egyik színház/operaházban a fő témáját a lemeznek, vagyis ezt a számot. Kezdődött úgy hogy cigivel a szájában ment be, eldobta a pengetőjét stb...

Én azért komolyabban vettem volna, nem is beszélve arról hogy ezzel Paul McCartney-t is sikerült meglepnie, aki a nézőközönségbe volt!:D

2021. jan. 2. 10:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó azért akkoriban mást jelentett az, ha valaki cigivel a szájában ment be valahova.


Meg arról sincs szó, h ne bírta volna ki h ne drogozzon. Nem is kérdés az h valaki drogozik rockzenészként fiatalon. Ez olyan mint a vízivás. És ettől nem lesz rossz ember valaki, vagy gyenge jellem. Ez a kultúrának a része. Mint a kézfogás. Nem én találtam ki h kezet kell fogni, nekem speciel eszembe sem jutott volna h egy idegen ember kezébe pacsizzak, de ez a szokás, és akkor azt mondtam h legyen. Miért ne.


Meg ugye ott van a fiatalság. Ha hendrix nem halt volna meg a balesetben, akkor később a 90 es években valószínűleg egy ilyen zöld tea ivós, egészségesen élő meditáló ember lett volna, mint ahogy az összes rock/jazzenészből aki túlélte a fiatalságát. Sose értettem azt h miért számít valakinek az h ki hogy drogozik, meg szexel, meg stb. Semmilyen szinten nem ettől függ az, h milyen ember valaki.


Vannak nagyon aszkéta józan életű pedofil vallásos vezetők, pszichoptata céges emberek, akik sose isznak stb.. Vannak akik agresszív szemétládára isszkák magukat, vannak akik még a szokásosnál is jófejebbek lesznek ha isznak. Senki nem veszíti el a személyiségét ha tudatmódosítókat használ. Arra megy rá a hatás.

2021. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem.
2021. jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!