Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitárhoz szeretnék...

Elektromos gitárhoz szeretnék zeneelméletet tanulni, tudtok jó online kurzusokat, videókat, olvasmányokat ajánlani?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szeretném gitártudásom zeneelmélettel is alátámasztani, nem vágyok sokra csak az alapokra, magyarázattal. Hangok, skála, hogyan épülnek fel az akkordok stb, szeretném ezeket érteni.

Tudnátok ajánlani online kurzusokat, videókat, olvasmányokat ahol alap szinten ezek jól elvannak magyarázva?

Angol vagy magyar az nem számít. Köszönöm!



2022. aug. 22. 13:14
A kérdező szavazást indított:
Hagyd a fenébe az elméletet, just rock it aztán idővel majd magadra szeded.
Valóban jó gondolat és fontos az elméleti tudás legalább alapszinten.
Neked is jobb lesz, ha elmész tanárhoz.
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A neten Dunát lehet rekeszteni az online zenelméleti kurzusokkal, de ezek nagy része fizetős. Az online oktatóvideók eléggé félre tudják vezetni az embert, bár a zeneelmélet elég egzakt dolog, de 3 megoldást tudok javasolni.

1. Fizetős netes kurzus. Ebben benne van az elmélet gyakorlat is. Még nem próbáltam ilyet, de ha beneveznék rá, Paul Davids next levél playing kurzusát választanám, mert amúgy is követem a youtube csatornáján, nekem tetszik a gitátjátéka, kreatív, tehát metál gitárosként is hasznosnak tartom, és az ingyenes videói is jól fel vannak építve, elmagyarázná, érthetően.

2. Gitártanár. Ez a legjobb megoldás, közvetlen kontakt, azonnal tudja, mit kell még többet gyakorolni, és javítja a technikai hibáidat.

3. Könyv. A zeneelméletet pont könyvből is elég jól meg lehet tanulni. Nekem Szekeres Tamás Gitáriskolája van meg, elég kimerítően benne van a zeneelmélet.

2022. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok féle dolgot próbáltam az elmúlt több évtizedben, de a leghatékonyabb az volt, amikor valaki tudta, hogy hogyan kell azt a házat az alaptól a tetőig építeni. Azt is érdemes figyelembe venni, hogy valaki hiába komoly tudással bír, egyáltalán nem biztos, hogy tudja oktatni. A netes tanulásnak is az a problémája, hogy a tanuló nem tudja, mire mit kell építeni, egyáltalán hogyan kell elkezdeni.


Én azt javaslom, tegyél fel kérdést online is oktató tanárra. Megállapodtok, olyan gyakran és annyi órát veszel, amit ki tudsz/akarsz fizetni, olyan sebességgel haladsz, ami neked megfelelő, kényelmes. Számadó Csabát szoktam javasolni, de elég széles a skála.

2022. aug. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. A netes tanulás alatt természetesen a készen fellelhető, ki tudja hová is illeszkedő, hová tartó videókat értem.
2022. aug. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gsfanatic tele van magyar oktatóvideókkal.
2022. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hagytam a csudába a könyveket és az online felületeket. Elmentem a helyi zenesuliba és körbeérdeklődtem ki az a tanár aki délután foglalkozna velem egy kicsit. Na, akadt is ilyen és meglepődésemre nem is voltam ezzel egyedül.
2022. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van egy Bernth nevű youtube csatorna tele hasznos videókkal (van fizetős kurzusa is de azt nem próbáltam). Nekem nagyon sokat segített nem csak zeneelméletben de technikában is, mindenképp érdemes ránézni
2022. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia, itt egy zeneelméleti videós sorozat

https://www.youtube.com/playlist?list=PLn5cNXlh5JYOK0qIXqaZz..

2023. febr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!