Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A dj-k hogyan csinálják azt...

A dj-k hogyan csinálják azt amikor élőben adnak egy zenéhez acapellát?

Figyelt kérdés
Gondolom maga az acapella beatportról, vagy hasonló dj üzletből van letöltve, esetleg maga a zenész adja oda a dj-nek. Csak azt a részét nem értem hogyan csinálják meg azt, hogy a vokál jól szóljon együtt az instrumentál beat-tel.

2022. aug. 25. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ugyanaz mint a beatmixnél, szinkronra hozod az A és a B decket. Annyi a különbség, hogy az acapellánál nincs bent az ütem, szóval ott érezni kell hogy jön ki jól az instru ütemére, amúgy sima beatmatch csak beat nélkül. Én jobb szeretek a hallásomra hagyatkozni, de vannak lejátszók vagy programok ahol a beat helyét jelöli még acapella sávon is, esetleg editálható még liveozás előtt otthon, hogy biztosan helyén legyen a jelölés.
2022. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 elistvan ***** válasza:
100%
Nem elég a bpm-et figyelni, ugyanis a hangnem és a skála is lényeges szerintem. De gondolom a dj szoftverek meg tudják állapítani azt is.
2022. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!