Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hiszitek hogy van magyar rap ?

Hiszitek hogy van magyar rap ?

Figyelt kérdés

Tehát szerintem nincs olyan hogy magyar rap, meg gengszter rapper meg minden hülyeség... Valamiért átvettük ezt a zenei stílust az amerikaiaktól...


Én szeretem a rap zenét, értem mit akarnak mondani. Csak azt nem, miért kell majmolni azokat, akiknek valóban a nyomorról szólt az életük, vagy a túlélés volt valóban a cél.


Olyan híres nevek mint Eazy E , Tupac, Ice Cube stb sorolhatnám napestig, szánalmas hogy azt hiszik a magyar rapperek, hogy a fent felsorolt nevekkel egy lapon említsék őket.


A kritikám nem alaptalan. Rengeteg magyar rap-et meghallgattam.


Pl tirpa, busta, ak 26, rtm, wanted stb... Szánalmasok már nem azért, egyben idegesítenek is hogy elhiszik magukról hogy mennyire kemények.


Minden szövegükben ott van burkoltan vagy nyíltan, hogy ő az istencsászár, a keménycsávó meg egyebek.


Nem leszólni akarom azokat az embereket, akik valamilyen oknál fogva hallgatják ezeket az "előadókat", de könyörgöm. Ne nevezzük már magunkat gengszternek mert csinálunk pár zenét, amiben elmondjuk milyen vagányok is vagyunk...


Pl az én személyes kedvencem Eazy E, akinek a neve mai napig ismert...


De mondjuk arra is kíváncsi lennék, ha ezek a magyar rapperek, bemennének egy olyan közösségbe, gettóba ahol tényleg meg kell mutatni hogy te vagy a kemény, nem pedig beszélni róla...

nem tartjátok szánalmasnak ?


2022. szept. 16. 10:35
 1/10 Miss Endzsi ***** válasza:
100%

Az egó rap valóban gáz. De vannak jó számok is Funktasztikus-Periféria, Pénz, Hullámvasút

Brl-Viszlát, Napok rabja

Mikee Mykanic régi számai a 2000-es évek elejéből

AKPH összes száma, vagy külön Újonctól a Benedek Elek, Tranzkaphka-Szupercella, Kodein

2022. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Egyik kedvencem a Most Busters- Adjál még
2022. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Underground szinten biztos van. Az a probléma, hogy a felkapott előadók többsége átment ebbe a semmitmondó, trash, kamurap stílusba, amivel a legkevesebb energia befektetéssel tudják a legtöbb pénzt kifacsarni a youtube-ból. És a jövő rapperei, akik most fiatalok is ezt a példát látják maguk előtt.
2022. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A gangsta és thug rap az csak egy kis szelete a hiphopnak. A mainstream túl van reprezentálva, ezért tűnhet úgy, hogy minden rap ilyen felszínes.

Létezik azonban mélyebb, társadalomkritikus, filozofikus rap is. Angolul "conscious rap" néven ismert. Ez Magyarországon is létezik, csak hát nem kap elég teret.

Az Animal Cannibals egyfelől tisztelhető, mert sok underground cuccot karolt fel, másfelől azonban káros a tevékenységük, mert a felületes szemlélőben azt a benyomást keltik, hogy a hiphop egy infantilis, jópofa dolog. Ez az infantilis pop-rap és a műgengszter-rap együtt lefedik a mainstream paletta nagy részét.

Az underground pedig megmarad azoknak, akik hajlandóak mélyebbre ásni a témában.

2022. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Goore-nak a régebbi zenéi között van ami eléggé jó és neki van.

Hallgass meg egy régi Fekete Vonat számot,amit azokba Junior és Beat tolt azért is valami.

Akkezdet Phiai, Hősök,Flegmadogs,

És aki még szerintem jól tolta Paja G (Isten Nyugasztalja)

De ez a Manuel meg KKevin és társai tolnak szerintem ezeket hagyjuk....

2022. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Belgáék anno még viccelődtek a magyar nemzeti hip-hopról, hülye idióták meg komolyan vették 🤦‍♂️
2022. szept. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akiket felsoroltál, azok eleve említésre sem méltók.

Akik tényleg képviselni akarták ezt a műfajt, azok Tyson, Ogli G, G-Play stb. Persze ezek is ultragagyik az amerikaiakhoz képest, de akkoriban a magyarok nem igazán beszélték az angolt, semmit nem értettek a szövegből.


Nekem igazából Tyson szövegei nagyon tetszenek, elég ütősek. Egyedül az a bajom vele, hogy minden alkalommal, mikor hallgatom, belegondolok, hogy nagyon hiteltelen, mert ő nyilván nem azt élte át, amit a feketék Amerikában. Főleg hogy őket nem is érinti az a bizonyos rasszizmus, ami többek között az általad említett Eazy-E-t is (nem véletlenül született meg a Fuck Tha Police sem).


Amit ezek az Amerikát majmolók nem értenek, az az, hogy a hiphop egyfajta eszköz volt a feketéknek, hogy kitörjenek. Egyesek mai napig azt gondolják, hogy fehér előadóknak nincs keresnivalójuk általánosságban az egész hiphop-ban.


Én NKS-t szoktam hallgatni, és - tudom, szánalmas vagyok - Fluoridnak is van egy-két régebbi zenéje, amit néha szívesen meghallgatok.

Amit még mostanában láttam, az a feltörekvő Pogány Induló, tőlük a Gettó Csirke, amit most mindenki nagyon szeret. Szerintem bődületesen pocsék.


Ha elvonatkoztatunk a gangsta rap-től:

Kezdenek olyan hiphop- és nem hiphop előadók megjelenni, akiknek amúgy semmi keresnivalójuk a zeneiparban. Ilyen volt Manuel, Alee, de még ByeAlex is. Ezek - és még sokan mások - tehetségkutató műsorokban felfuttatott emberek, akiket felvisznek a magaslatokba, mert a fiataloktól így jön a nézettség és a pénz. El tudom képzelni, hogy a magyar zeneipar hamarosan már csak tehetségtelen senkikkel lesz tele (már most sem túl rózsás a helyzet), és évek múlva majd ők ülnek azokban a bizonyos székekben (elég most is ránézni a Megasztár, X-Faktor stb. zsűrijére), és rontják tovább a producerekkel együtt a színvonalat.

(Ez nem teljesen idekapcsolódik, de ezt már ki kellett adnom magamból.)

2022. szept. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon sajnálom a műfajt, mert magyarul is lehet jól rappelni, értelmes és elgondolkodtató dolgokat írni, és még a zenei alapok elkészítése sem rakétatudomány.


De ehhez nagyon jónak kell lenni. Sokkal nehezebb jó rapet írni, mint egy átlag dalszöveget, és sokkal nehezebb hitelesnek maradni is, mint mondjuk a rockban. Ehhez képest egy csomó félanalfabéta majom nyomul a műfajban, sokan még az egyszerű szavak értelmét sem ismerik, nemhogy bármi kőzük lenne a rap-költészethez.


Senkiháziak kezében van a popszakma. :)

2022. szept. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem nem kell ezt ennyire komolyan venni. Nagy komolyan előadják magukat, mint ahogy a metal együttesek is kötelezően és üzletszerűen "depisek", borongósak. Neked ez már kevés, keress más zenéket. :-)

Én sok hip-hop és metal bandát kedvelek, a szövegeiket a stílus részének tekintem.

2022. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem van magyar rapp. Vagy legalábbis akik életben tartják vagy próbálják életben tartani a magyar rapp színvonalát, azok: Tkyd, Riddler, Hősök,Sub buss monster, Deego,Tirpa,Aza,Mike Mikenic,Siska(finuccsi),Barbárfivérek,Tibbah,Gangszta Zoli,stb. Ezek közül páran együtt tolják/tolták, de van akik már nem vagy csak nagyon ritkán adnak ki számokat. Én legfőképp ezeket hallgattam meg hallgatom most is amelyiket lehet és nagyon szeretem/szerettem őket. Ezeket tartottam mindig is rappereknek nem pedig a Hiró , Mr miss, meg Manuel,T dany stb gyerekeket.
2023. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!