Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen erősen kell lenyomni a...

Milyen erősen kell lenyomni a szintetizátor billentyűjét?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdés, itt a kontextus:

Eddig MIDI billentyűzeten játszottam, és elég frusztráló, hogy szinte püfölni kell, hogy megszólaljon a VST (és a Sample-k is), gondolom ez nem is tesz neki jót.

Amúgyis terveztem egy rendes szintetizátort venni, gondoltam, előtte biztos ami biztos alapon megkérdem, hogy egy ott is ez a helyzet?



2022. szept. 19. 21:24
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És nem, nem az a bajom, hogy leütésérzékeny, csak hát annyira mégsem érzékeny, hogy úgy mondjam.
2022. szept. 19. 21:26
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan erősen, amíg hangot nem ad
2022. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Menj el a boltba és próbáld ki
2022. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Minél hangosabbra szeretnél annál erősebben. Hasonló technikával mintha zongoráznál.
2022. szept. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha vásárolsz, olyan modellt vegyél, ahol ki lehet kapcsolni a billentésérzékenységet, vagy lehet az érzékenység mértékét állítani. Nekem a kezdőknek szánt Yamaha billentyűn is van kikapcsolt és gyenge, közepes, kemény érzékenység, tehát valószínűleg nem egy nagyon ritka funkció. Ki kell próbálni vásárlás előtt.
2022. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Minél hangosabbra szeretnél annál erősebben. Hasonló technikával mintha zongoráznál."

A meglévő billentyűzetemnél is így van, csak nem mindegy, hogy mennyire. Tehát konkrétan nagyon nagy erővel kell lenyomnom a billentyűt, ettől nem olyan kényelmes játszani.


#5 Az enyémen is ki lehet kapcsolni, lehet állítani az érzékenységet, de ha pont olyat játszok, ahol úgy hangzana jól, hogy mondjuk az akkordok csak halkan játszanak, a dallam pedig hangosan, ott már nem elegek a megadott korlátok.

2022. szept. 20. 06:51
 7/15 anonim ***** válasza:
A midi billentyűzet nem is igazán zongorázásra van, a hangjegyek/akkordok bevitele a cél, pl kottaíróprogramba.
2022. szept. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Eddig MIDI billentyűzeten játszottam, és elég frusztráló, hogy szinte püfölni kell, hogy megszólaljon a VST (és a Sample-k is), gondolom ez nem is tesz neki jót."

. És ezt nem lehet a gépen konfigurálni? Én a kontrollereket mindig a legérzékenyebbre állítom.

2022. szept. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"elég frusztráló, hogy szinte püfölni kell, hogy megszólaljon a VST (és a Sample-k is)"

Ez alatt azt érted, hogy finoman lenyomva egyáltalán meg se szólal semmi, nem is küld jelet? Vagy azt, hogy megszólal, csak nagyon halkan?

Ha az előbbi, akkor rossz a kontrollered. Vegyél újat, ne próbálj izomból kompenzálni, mert rászoksz.

Ha utóbbi, de a gyári beállítások egyike se felel meg az ízlésednek, akkor a DAW-dban tegyél a VST-d elé egy MIDI velocity scaling effektet, és finomhangold kedvedre. Én Ableton-t használok, ott ez így néz ki: https://www.youtube.com/watch?v=ALMFGPo5G9I

2022. szept. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"A midi billentyűzet nem is igazán zongorázásra van, a hangjegyek/akkordok bevitele a cél, pl kottaíróprogramba."

Nekem ezt ajánlották egy korábbi kérdésemnél ezen az oldalon, mondván, hogy egy rendes szintetizátorra nem elég a keretem, amúgyis mindenki MIDI controller-t használ manapság, ugyanolyan stb.


"Ez alatt azt érted, hogy finoman lenyomva egyáltalán meg se szólal semmi, nem is küld jelet? Vagy azt, hogy megszólal, csak nagyon halkan?"

Természetesen küld jelet, működik, csak nagyon halk.

2022. szept. 20. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!