Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy olcsó kategóriás gitáron...

Egy olcsó kategóriás gitáron mennyit javít egy pickup csere, ha drágább hangszedők kerülnek fel?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt, csupán szórakozásból vettem magamna egy Soundstation márkájú strat gitárt, ami önmagában kb. 43k-ba került. Úgy tűnt, hogy ez is csak egy újabb tiszavirág életű hobbi lesz, de úgy alakult, hogy már 3 éve a hűséges társam ez a gitár, és bár nagyon szeretem, de a hangjával sajnos már egy ideje elégedetlen vagyok.:/

Röviden annyi a kérdés, hogy megérné új hangszedőket venni egy ennyire olcsó gitárba? Vagy inkább akkor már egy új gitárt érdemes venni?



2022. szept. 27. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Javít rajta de nem éri meg nagyon költni rá, jobb ha veszel egy komolyabb gitárt eleve jó hangszedőkkel.
2022. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2022. szept. 27. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában sokat javít rajta. Ezen a ponton el kell döntened, hogy az az új hangszedő mennyire legyen jó, meg hogy mi a terved azzal a gitárral. Alapból szerintem egy ilyen kategóriájú hangszerbe fölösleges megvenni egy komolyabb szettet (mondjuk valami seymour duncan, vagy afölött), ha csak nem spécized föl annyira, hogy bundozást, kulcsokat meg tremolót is cserélsz. Viszont ha szétnézel az irongear vagy warman hangszedők között, ott találsz megfelelőt, tényleg jól szólnak, és nem roppantja meg a költségvetést.
2022. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az olcsó gitárok tuningolása egy végtelen és igen költséges utazás. Nincsenek tuti receptek, csak a rizikó a biztos benne. Sok mindenen múlik a sound, és ha mindent jobbra cserélsz, csak elfolyik a pénzed, de minőségi ugrást nem érsz el. Láb, nyereg, pickupok, de akkor már a potik meg a kapcsoló is legyenek jobbak - sosincs vége, miközben a fa ugyanaz marad.


Úgyhogy hacsak nem szerencsésen zseniális a faanyag, ami előfordul néha, akkor én is egy új gitárra szavazok, ő meg mehet emlékbe a falra, mint Az Első.

2022. szept. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek igaza van! A hangszedő után jönnek a jobb kulcsok, híd, elektronika, stb... Aztán a végén kiderül, hogy csak Hófehérkének öltöztetted a gonosz mostohát, kuka az egész.


Másik hangszer kell. Irány egy jól felszerelt hangszerbolt és tessék próbálgatni, beleszeretni. Utána jöhet a kalkuláció, hogy mit engedhetsz meg, vagy akarsz megengedni magadnak. Lehet videókat is nézegetni, tájékozódni, mértékadó figurák véleményére adni, de azért a végén úgyis az lesz, hogy kézbeveszel valamit, amiről azonnal kiderül, hogy Ő az :) Ez egy egy szuper utazás, jó mulatást hozzá! :)

2022. szept. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem rossz gitár az. Olykor ki lehet fogni használt alnico hangszedőket amik sokat javítanak, illetve stratóssá teszik a hangot. Gond nincs mert ha úgy alakul kiszeded és viszont eladod.
2022. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!