Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitáron szólózáskor újjak...

Gitáron szólózáskor újjak helyzete?

Figyelt kérdés

Üdv!

Észrevettem, hogy amikor szólózok a gitáron, a kisújjat jobban felemelem ( amikor épp nem fogok vele hangot ) mint a többit. Majdnem hàromszor olyan magasra emelem fel és picit hátra is húzom. Kiváncsi lennék, hogy ez másnál is így van, vagy csak én szoktam meg ezt így. Próbáltam a többihez igazítani, de kínszenvedés úgy tartanom. Egy videóban làttam, hogy ez gyors játéknál akadályt jelent. Fáradni nem fárad hamar. Lehet hogy nàlam ez a természetes tartása, s nincs értelme átszoktatni arra, hogy a többivel egy szintben tartsam felemelt àllapotban?



2022. szept. 28. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem fárad jobban és azt sem tapasztalod hogy emiatt késnél vele, akkor ne zavarjon. A legtöbb ember kisujja kötöttebb a többinél valamilyen irányban. Pl. én nyitott tenyérrel az összes ujjamat be tudom külön-külön hajlítani, de a kisujjam húzza magával a gyűrűst is.
2022. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a kisujj természetes helyzete, amikor 3 ujjal játszol, és a gitár nyakát hátulról tenyérrel támasztod. Ilyenkor a kisujj valóban elég korlátozottan használható. Ha úgy játszol, hogy a hüvelykujjaddal támasztod a gitár nyakát, akkor megy úgy fog beállni a kisujj, hogy kb együtt áll a többivel, és könnyen használható. Szóval aggodalomra semmi ok.
2022. szept. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És 2-es le is írta a fő problémát. Nem lehetne hátulról támasztani, mert beszűkíti a mozgásteret. Érdemes kipróbálni, mekkora a különbség, ha az ujjtőnél, vagy akár még jobban a tenyér felől a tenyér támasztja a fogólapot, és milyen, amikor tényleg csak a hüvelykujj. Elég érdekes a különbség, sokkal szabadabb, ha csak a hüvelykujj támaszt. Viszont! A támasztás nem úgy értendő, hogy az E6 húr felőli oldalon rákapaszkodik a játékos a gitárra, hanem azt, hogy a fogolap hatulján az ujjperc megtámaszkodik, hogy a többi ujj, és a tenyér szabadon mozoghasson. És javasolt szembe fordítani az ujjakat a fogólappal. Legyen a tenyér merőleges kb a fogolap élére. Mindezt azért, hogy pont a kisujjnak segítsen a játékos. A mutatóujj, még a középső is könnyebben nyúlik visszafelé, mint szegény kicsi tud nyújtózni, ha a tenyér ki van fordítva a fogólaptól. Másik gyakori hiba pont ezzel osszefugg, hogy sok gitáros hajlamos a mutatóujj tenyérpárnájánál megtámasztani a fogólapot, amitől a kisujj nagyon messze kerül a kívánt pozíciótól.
2022. szept. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk milyen szinten állsz. Ez lehet egy olyan "probléma" is, ami idővel besímul a játékodba. Ha zavar, vagy igazán megoldást szeretnél, vegyél 1-2 gitárórát képzett oktatótól, akár online. Szívesen javaslok, de nem reklámoznék itt, mert kidobnak :)

(Bocsi, de nincs olyan magyar szó, hogy 'újj'. Gondolom, csak elgépelted.)

2022. szept. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Józan ész

Jó zenész

Véletlen lehet? :)

2022. szept. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!