Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A csavard fel a szőnyeget egy...

A csavard fel a szőnyeget egy ócska amerikai utánzat vagy egy mestermű?

Figyelt kérdés

2022. okt. 2. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Azt nem tudom, hogy mennyire utánzat, és szubjektív, hogy kinek mennyire tetszik, de szerintem jó! Egy eléggé klasszikus, dallamos, és persze főleg pörgős sláger, egy igazi retro bulin kihagyhatatlan a zenei repertoárból!
2022. okt. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 vmg ***** válasza:
78%
Ócskának semmiképp sem mondanám, de számomra nem is mestermű, de ez az egyéni szubjektív véleményem. Kétségtelen hogy merített az amerikai rock&roll-ból, de én nem tekintem utánzatnak.
2022. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Vásári bóvli. Totális felhígítása és kiárusítása annak a zenének, ami egykor (nyugaton 20-25, idehaza a vasfüggöny mögött pedig 15 évvel Fenyő Mikiék sikerkorszaka előtt) még a fiatalok lázadásának egyik fő katalizátora volt. A Hungária slágerei igazából már a megszületésük idejében is retrónak számítottak, csak abban az időszakban előremutatás és újítás helyett jobban divatban volt egyfajta kellemes-kényelmes nosztalgiahullám.
2022. okt. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem. A kornak megfelelő, az átlagosnál valamivel jobb popdal. Nem kell rajta számon kérni sem a lázadás szellemét, sem zsenialitást.


Csak halkan szúrnám ide a lázadást katalizáló rock and roll kapcsán, hogy az még az USA-ban is nagyon hamar vált full kommersz tánczenévé. A popbiznisz mindig, minden lázadásból azonnal divatot és pénzt csinált. Elvis karrierje remek példa erre.

2022. okt. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ez így igaz, hamar kiárusították az USÁ-ban is (idehaza lassabban, mert a rendszer makacsul üldözte, mint felforgató imperialista zenét), Elvisből a katonaság után pedig egy behízelgő popfigura lett. De amit ma rock and roll klasszikusként ismerünk, azok többsége nem a felhígitott utánzatok közül származik. Húsz-huszonöt évvel később pedig nyugaton semmi esély nem volt rá, hogy felvizezett rock and rollal valaki szupersztárrá váljon.
2022. okt. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!