Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok a Burzumról?

Dóra. kérdése:

Mit gondoltok a Burzumról?

Figyelt kérdés
Ha választani kéne, akkor Mayhem vagy Burzum? Az is érdekelne, hogy így magáról Varg-ról mit gondoltok, illetve ha van valami frappáns gondolatotok a témával kapcsolatban, az is szívesen várom, mert amúgy nem tudok nagyon beszélgetni erről a témáról senkivel.

2022. okt. 11. 18:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Biztosan Mayhem. Első bm bandám, és egy Burzum számot sem hallottam, direkt. Sokan mondják hogy jó a zenéje, nem cáfolom de én nem szeretném hallgatni. Elég érdekes világnézetei vannak, mellesleg egy gyilkos ( persze néhány volt Mayhem tag sem egy kisangyal de nem tudok róla hogy ilyen szintű dolgot tettek volna)


Mint mém, tök jó, de mint személyt kicsit sem kedvelem. Nem zavar ha valaki hallgatja a zenéit, csak ne akarjon rávenni.

2022. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
BM-et nem hallgatok, de a sztorit már nagyon sokszor hallottam. Nem tudom láttad-e már a csávót youtube-on, ha igen, szerintem nem akarsz vele élőben is összefutni. Valami hihetetlen egója van, simán kinézem belőle hogy pszichopata.
2022. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Én a Mayhem-et választanám, mert ők maradtak ennél a blackes, extrém metal világnál. A legutóbbi albumuk nagyon bejött, tetszett az a sötét, ijesztő hangulata.

A Burzum-al sincs nagy bajom, főleg a korai albumaik jobban bejönnek, de a későbbi ambient-es lemezeik se rosszak, csak ahhoz is kell egy hangulat.

Varg szerintem egy kifejezetten érdekes figura, elég sajátos világnézeti képpel. Nekem az a furcsa, hogy szidja a nyugati világot, közben meg Franciaországban időzik.

2022. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Én e hiszem hogy akarnék vele találkozni élőben, nálam a gyilkosság vagy a templom felgyújtás olyan dolgok amik nem férnek bele a "lazaságba". Burzumot meg Mayhemet annyira nem hallgatok, a metal másabb irányaiban mozgok, így arról nem tudok érdemben nyilatkozni hogy melyik a jobb.
2022. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak számok, amiket elhallgatok, de nincs a kedvenc black metál zenekaraim között. Nyilván hozzájárult a műfaj fejlődéséhez, de az egész Burzum-Mayhem háztáji hisztéria kb. két dokumentumfilm után rohadt túllihegett és elcsépelt lett. A konfliktus nem annyira érdekes, hogy ennyit majomolják évtizedek után is, a konfliktus nélkül pedig a résztvevők sem lennének annyira egetrengetőek, hogy ekkora figyelem övezze őket.


Varg meg olyan, mint akármelyik mentálisan instabil ember; néha mond okos és érdekes dolgokat, viszont a mondókájának a 90%-a egy nagy kupac tévedhetetlenségi tévképzettől fűtött önellentmondás, amit kellően vakbuzgón és agresszívan ad elő ahhoz, hogy a kritikus gondolkodásban nem jeleskedő, gyenge jellemek felhörpintsék. Amit Varg a saját közegében csinált azt csinálta pepitában Charles Manson is a 60-as években Amerikában. Az ilyen figuráknak meggyőződése, hogy egyedül Ő lát át a világ hazugságain és rafinált szemfényvesztésein, és ismeri az egyetlen, nagybetűs igazságot, ezért semmiféle szűrőt vagy önkritikát nem alkalmaznak az eszmefuttatásaikon. Belecsomagolhatják szép és észszerűnek tűnő köntösbe, de minden monológjuknak annyi a lényege, hogy ŐK TUDJÁK, MERT CSAK. Hiszen ők a kiválasztottak, a különlegesek...

Szerintem inkább paranoid-skizofrén beütése van, mint pszichopata, ők szeretik olyan nagyon a szektaszerű szerveződéseket is.

2022. okt. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Arra mondjuk kíváncsi lennék, a sok sületlenségéből mennyi ösztönös és mennyi tudatos.
2022. okt. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Tom Benko ***** válasza:
83%
Nekem mindkettő bejön, mondjuk Burzum esetén inkább a korai lemezek. Varg viszont egy futóbolond. Lehet, hogy vannak jó meglátásai, de ez random kocsmai Józsi bácsira is igaz, szóval különösebben nem teljesítmény. Viszont jó érv az általános választójog korlátozása ellen.
2022. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A Burzum közel sem olyan jó, mint amennyire fel van kapva a black metált felületesebben ismerők között Varg tettei miatt. Jó zene, néha hallgatom, ha nosztalgiázni akarok, de ennyi, ezerszer jobbak vannak nála a műfajban. Vargról magáról semmi jót nem gondolok, minden téren ütközik a világnézetem az övével, ebbe kár is lenne belemenni. :D Ha a két banda között választani kell, akkor egyértelműen a Mayhem nyer. Nekik az új anyagaik is elég jók, illetve ott van pl. a Grand Declaration of War című albumuk, ami tele van izgalmasabb megoldásokkal, mindenkinek ajánlom, aki még nem hallotta! Nagy divat Dead-et kiemelni, hogy milyen jó énekes volt (mai napig nem értem, csak egy rossz minőségű live van vele), viszont szerintem inkább Maniac és Csihar érdemelne figyelmet. Csihar azért élőben is olyan hangokat nyom... imádom. :D
2022. okt. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
11%

Ha már valaki az ideológiára is utalt (bár a zene nálam alapvetően inkább zene), Varg, a jelek szerint, önvédelemből ölt, rátámadott a másik zenész, régebben sokat olvastam erről, persze sose tudjuk meg biztosan.

Ezen felül Varg nem volt sátánista, a mai napig pogány nézeteket vall, és természetkedvelő (amíg Mayhem tag volt, addig a többiek miatt azt hazudta, hogy ő is sátánista),

míg a Mayhem legtöbb (korai) tagja bevallottan sátánista. (Sajnos!)


Zene: szeretem az ambient stílust, a dark-ambientet is, csak nem egészen azt a fajtát, mint némelyik Burzum (alis Varg Vikernes) albumé.

A black-metalos Burzum albumok hangzása többnyire tetszik.

A Mayhem-mel már több gondom is van, a zenéjük hangulatát illetően, elvonatkoztatva az ideológiáktól. Bár néha meghallgatok Mayhem albumokat is.


Láttam néhány Mayhem interjút, hát... inkább Vikernes, mint ezek a kivagyi sátánisták... Vikernes egy értelmes, intellektuel személyiség, aki önvédelemből gyilkolt! Nagyon értelms gondlatai vannak, még ha nem is midenben értek vele egyet.


A riporternek viszont benyögte már némelyik Mayhem tag (eléggé pökhendi, primitív és butuska módon fogalmazott némelyik), hogy "mindenki elmehet a jó k*** anyjába, ők azt csinálnak, amit akarnak, ha akarják, akkor tömegverekedést gerjesztenek stb"

Beteg nihilista sátánisták... Már amelyikük persze.

2022. okt. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Mayhem, Darkthrone, Burzum, ez a szentségtelen háromság nálam ebből a műfajból, a többi kevés, mint lakatlan szigeten a tömegverekedés :D


De ha mindenképp ki kell emelni egyet, akkor a Burzum - nem is tudom ezt jól megfogalmazni, számomra atmoszferikusabb, hangulatosabb, átélősebb zene, mint a "sima" black metal, mert ugye Varg bácsi kísérletezett elektronikus hangzásokkal is, szóval ambient is rendesen vegyül az ő zenéjébe.


Hogy személyileg mit gondolok róla, meg a hasonszőrű társairól?

A fene nagy jólétben és liberális nevelésben elkényeztetett, hibbant, unatkozó hülyegyerekek, akiknek az agyára ment ez a vér-halál-temető-szerepjáték-középkorb-zulás-sátánkodás, és komolyan kezdték venni ezt az egész ökörséget.


De ettől függetlenül zeneileg zsenik voltak.

2022. okt. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!