Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Új Metallica számról vélemény ?

Új Metallica számról vélemény ?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem nagyon jól sikerült

Kerekedő szemekkel néztem mikor megláttam ezt + hogy új album érkezik (2023 április) én személy szerint kíváncsian várom



2022. nov. 29. 22:28
 1/6 anonim válasza:
100%
Irdatlan gyenge lett. A riff a hit the lights továbbgondolása (így rosszabb lett). A szöveg erőtlen, a dob basic, a gitárszóló tipik Hammet féle fantáziátlan, jellegtelen. Hetfield hangja kicsit javult, a keverés meg profi munka de ezt betudhatjuk annak hogy 2022 van és a világ egyik legtapasztaltabb bandájáról beszélünk.
2022. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Thrash metalnak lőttek már jó ideje eleve(legalábbis ebben a formában), a Metallica meg 30 éve nem adott ki igazán értékelhető albumot.

Ez a szám olyan Motörhead, ill. Kill 'Em All, ill. "modern" Metallica fúzió, egy szokásos Kirk-ös darálással(hát soha nem lesz belőle Petrucci az tény).


Igazából ha megnézzük mit csinál manapság a Testament, vagy éppen a Sepultura akkor szimplán csak felejthető.

Aztán a kortárs Megadeth-hez képest ne is hasonlítsuk.

Még mielőtt azt mondaná valaki, hogy nem lehetne jobban játszani a thrash-t szerintem a teljesség igénye nélkül a másodvonalas bandák közül(Toxik, Xentrix, Artillery és társai)lehet szemezgetni, aztán a modernkori nagyokról ne is beszéljünk(Vektor, Suicidal Angels vagy éppen a Havok).


Nekem az a baj a Metallica-val hogy egyszerűen semmi hajlandóság arra, hogy megújuljanak, az hogy meglovagolják a grunge sikerét(Reload, Load, St. Anger), a modern Testament/Overkill regnálását és sikereit(Death Magnetic), aztán a Megadeth visszatérését(Hardwired) csak szimplán arra utal követik a trendeket már 30 éve és nem csinálják.

A sokat ekézett Dream Theater legalább megy a saját feje után, éppen úgy ahogy az AC/DC és nyújt egy kiegyensúlyozott masszív teljesítményt, és érezni minden egyes számom hogy ki írta, de az újkori Metallica-ból már szinte semmi nem maradt...


Cliff egyértelműen egy zseni volt, de utána is képesek voltak jó számokat írni(és itt most nem a Nothing Else Matters-re gondolok)szóval teljesen tanácstalan vagyok.


Várom tőlük máig is a következő fekete albumot, és most nem új Master of Puppets-t várok, hanem egy felszabadult, teljes értékű Metallica lemezt az elsőtől az utolsó másodpercig. Sajnálatos, hogy ez is hoz több millió megtekintést, csak mert Metallica néven fut, de számomra ez nagyon kevés...(és nem akarom előre leszólni az új albumot, de nem tűnik túl biztatónak)

2022. nov. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Nekem tetszik, jó kis thrash metal, amiért a Metallicát szeretjük. A riffet szerintem nagyon eltalálták.
2022. nov. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
100%
Meghallgattam, jó volt, de nekem kicsit nagyon modern metalra vették, bár rámutatni nem tudok, hogy pontosan miért. Viszont valahogy tegnapról mára nem ragadt meg belőle semmi, ez nem túl bíztató.
2022. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elmegy, de nem is várok tőlük sokat már.
2022. nov. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
80%

Szerintem nagyon jó kis szám lett!

A gitár szóló is rohadt ütős lett, és a riff is nagyon fülbemászó!

2023. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!