Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tanuljak meg szintetizá...

Hogyan tanuljak meg szintetizátoron játszani?

Figyelt kérdés

Vettem az Aldiban egy c. giant nevű szintetizátort. Szeretnék megtanulni rajta lakodalmas/mulatós zenéket játszani( lakodalom van, hogyha nékem). Zongorázni és gitározni tudok, tehát alapom van hozzá. Amiket olvastam, mondtak/hallottam, hogy midiket kell letölteni és úgy elkezdeni, de ezt hogyan honnan kell letölteni stb?

Hozzáértő, szintén szintetizátoron játszó emberek segítségét és hozzászólását várnám.



2022. dec. 14. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

midit a midiboltból.


google.com nevű weboldalról hallottál már?

2022. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A használati útmutatója tartalomjegyzékét átfutva számomra egyértelmű, hogy ezen csak a beépítettek vannak, vagy mp3-at tud játszani pendriveról.
2022. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van alap zongora tudás, akkor gondolom a hangok, akkordok, hangnemek, ujjrend, kottaolvasás és társai mennek. Ilyen alapokkal és néhány akkordos kottával lehet játszani kísérőautomatikás szintetizátorral (mindenféle midi nélkül is). Ebben a csoportban például jó sok kotta van, mindenféle stílusból:

[link]


Nem vagyok szakértője a témának, de rá lehet jönni, vagy elolvasni a használati útmutatót.


Valószínűleg lesz egy Voice vagy Tone és egy Style vagy Rythm gomb a hangszeren. Az előbbi a hangszín, vagyis hogy zongora/orgona/bármi hangon szólalnak meg a billentyűk. Az utóbbi pedig egy kíséret dobalap. Ezt elindítva beállítható akkord alapú kíséret (Acc/Fill/hasonló...) Ezek úgy működnek, hogy a mély billentyűkön lejátszott akkord nem szólal meg magában, hanem a kíséretet fogja adni.


Tehát jobb kézzel lehet dallamot játszani a magasabb hangfekvésen, a basszusban pedig (hármas)hangzatokat játszva előáll a kíséret. A mulatóshoz például egy PolkaPop vagy hasonló nevű stílust lehet keresni.


Jó kísérletezést!

2022. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt egy jó videó a kísérőautomatika haszálatáról, bár egy másik modellen.

https://www.youtube.com/watch?v=MerHxa72470


Vagy itt is van pár rész a témával kapcsolatban:

https://www.youtube.com/channel/UCts1hIZpVJ6hiSMjchMwU5Q

2022. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!