Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most akkor ő melyik műfajba...

Most akkor ő melyik műfajba tartozik?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy a Nirvana együttes az alternatív rock vagy grunge?

Mert utána olvastam elég rendesen és azt látom mindenhol hogy az alternativot hallgatta meg de én nem hallom őszintén benne az alternatív rockot akkor inkább alter metált.

Valaki segítene mert ezen kattogok mert nem tudom kivenni mert most egyértelműen bele hallgattam mellette sok alter rock zenébe de egy alterbe sem volt olyan mély riff meg némelyik zenéjébe nirvanának van gitárszóló is.

Ja és az alterbe minden van csak mély riffek nem.



2022. dec. 15. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először tisztázzuk az alapokat:

- Grunge nem zenei műfaj, hanem a Seattle-ben 90s-ben(80s végén) keletkezett alternative rock/metal(elvégre az Alice in Chains metalbanda)zenei irányzat. Trend és stílus mintsem zenei műfaj. Elvégre az Alice in Chains, Nirvana, Pearl Jam és Soundgarden négyes fogat is eléggé különbözött.(és nyilván nem csak ők vannak benne)

- Alternatív rock: Melankolikus hangulatú, viszonylag egyszerű technikákat alkalmazó hard rock zenék halmaza. Zenei témák elégé szerteágazóak lehetnek.(előkerülhetnek elég szélsőséges témák is)

Kérdések:

"Az lenne a kérdésem hogy a Nirvana együttes az alternatív rock vagy grunge?"

- Mindkettő.

"Mert utána olvastam elég rendesen és azt látom mindenhol hogy az alternativot hallgatta meg de én nem hallom őszintén benne az alternatív rockot akkor inkább alter metált."

- Pedig nem igazán alkalmaznak haladóbb heavy metal elemeket. De ha nem hiszed hasonlítsd össze az Alice In Chains-szel, na ők metalzenét játszanak valóban. A Hard Rock 90s-ben már nem AC/DC féle blues-os elemekből állt, hanem sokat merített a Led Zeppelin/Black Sabbath által kitaposott proto-metalból. Attól még a két műfajt el lehet választani simán de az akkori heavy metalhoz képest még gyerekcipőben járt a Nirvana kicsit fémesebb hard rock-ja.(pár évvel később tört fel a Pantera, csak hogy tudjuk hova tenni időben a dolgokat)

Többire:

- Alter rock sem egyértelmű, amit feljebb írtam abban nincs benne hogy milyen tempójú, milyen hangszereket alkalmaznak benne, milyen a gitárok hangolása stb.

Alter rock a Radiohead, a Nirvana, az RHCP pedig azért eléggé különböznek.

2022. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Nem tudtam értelmezni teljesen azt hogy zenei irányzat mert kicsit nem vagyok épp, de köszönöm.

2022. dec. 15. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első jól írja. Kérdező, nem érdemes semmit se mereven kategorizálni, mert irreális, hacsak nem a matematikát, de még az se teljeskörűen.


A grunge, mint neve is mutatja, egy "trutyi", azaz számos zenei elem katyvasza. Ahogy az alter rock is viszonylag kevert műfaj, alapvetően hardcore punk elemekre épül.


Tehát annyiban egészítem ki az elsőt, hogy (mint Kurt Cobain is joggal utalt rá gyakorta) punk alapú a Nirvana, végsősoron. Punk és hardcore gyökerű zene.


Továbbá korábbi zenésztársa, a Melvins-es King Buzzo által teremtett sludge metal stílus is belevegyült, főleg a korai Nirvana-ba, de a sludge is hardcore metal alapú.


[link]

[link]

[link]

2022. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

utolsó :

IGEN.

Pontosan az a baj velem hogy én mindent a maga kategóriáján szeretek és minden kategóriába 1-2 banda van akit szeretek és viszont nagyon sok műfaj van amit szeretek és bizonyos bandák mind külön műfajban vannak és már bele őrülök mert napok óta hallgatom a műfaj, több bandáit hátha megtalálom a fő műfajom mármint a kedvencem a leghallgototabbat

2022. dec. 16. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!