Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell megfelelően...

Hogyan kell megfelelően használni dj keverőn az eq-t (low, mid, hi)?

Figyelt kérdés
Ezelőtt virtual dj-t használtam. Mivel számítógépen mixeltem nem nagyon vettem igénybe az eq gombokat, mert egérrel elég nehéz irányítani. Most van egy Pioneer DDJ-400 kontrollerem. Sok profi dj mixet már meghallgattam. Mindegyiknél azt tapasztaltam, hogy amikor két zenét mixelnek össze akkor szinte nem is hallatszik, hogy eq-t használnak. Szép tisztán egybe megy a kettő. Amikor viszont én csinálom akkor nagyon hallható, hogy például a basszus alacsonyan szól. Ez szerintem pedig nem jó.

2022. dec. 21. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát a basszus csak akkor szólhat alacsonyan, ha nincs feltolva a mély, vagy nincs basszus. Máskülönben ilyen nem történhet.
2022. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még azért kiegészíteném azzal, hogyha track A magas és közép nagyon fent van, és hangosan szól, de track B mélye pedig alapból nem túl hangos, és leveszed A mélyét, B-t felteszed, akkor persze, hogy nem fog összeállni a kettő. Ilyenkor jön az, hogy jó helyen kell keverni, és jó zenét kell választani, ami összeillik. Nem keverhetsz bármit bármivel. Ha az egyik szám mélye nagyon kemény, nem keverheted össze olyannal, amié nagyon lágy, vagyis nem bármikor keverheted össze. Figyelni kell mindig arra, hogy a frekvenciák milyen hangosan szólnak. Mondjuk ha kemény mélyet lágy méllyel akarsz keverni, akkor vagy kiállásban teszed, vagy outroban, ahol nem történik túl sok minden.
2022. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De azért gyorsan összedobok egy videót példának, elküldöm videóba.
2022. dec. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
privátba*
2022. dec. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=hhI_n1ATgJ0&ab_channel=saike..


Inkább ide teszem, hátha más is hasznát veszi. Nyílván itt nem az volt a lényeg, hogy strukturálisan tökéletes legyen, csak példának posztolom.

2022. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2022. dec. 21. 23:21
 7/7 tsubba válasza:
Sikerult kibogozni a választ mostanra? Én is most kezdtem keverni. Eszméletlen hullámvölgyeket élek meg 😃. Ez nyilván normális hiszen most tanulom, de megdöbbent a fejlődésem hullámzó volta. Más kontextusban eddig nem tapasztaltam hasonlót. Kitartast!
2023. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!