Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdőként milyen akusztikus...

Kezdőként milyen akusztikus gitárt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni gitározni, de sajnos nem tudom milyen márkájú... gitárt vegyek

Mi a különbség a klasszikus és akusztikus gitár között?

Menyiért érdemes először gitárt venni?

Megteszi valami olcsó is, vagy érdemeseb már ilyenkor is valami normálisabbat venni?

Ha lehet írjatok márkát és árat...hogy mi lenne megfelelő egy kezdőnek:S


2010. okt. 1. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani hogy a nylonhúros jobb a kezdőknek mert azt nem fáj úgy lefogni az elején. Viszont szerintem a fémhúrosnak sokkal jobb a hangja, ami jobban motiválja az embert. Ennyit tudok hozzászólni, egyébként basszusgitáros vagyok.
2010. okt. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

meg még azt döntsd el, hogy milyen zenét szeretnél játszani. Ha komolyzenét, akkor érdemes nylonhúrost venni, de ha könnyűzenét (rock/pop,ilyenek) akkor viszont a fémhúros jobban illik ahhoz.

Hogy mennyiért?! Mennyi pénzed van rá? 18-25körül már lehet venni használtan márkásat is. Van 10ért is, de az olyan is...

2010. okt. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Daweee000 ***** válasza:
100%
a klasszikusnak nylon húrjai vannak, szélesebb és lapos a fogólapja, főleg komolyzenére van kitalálva. Az akusztikus fémhúros, némileg keskenyebb, enyhén ívelt fogólappal bír, akkordozásra és egyéb könnyűzenei irányzatokra való, de ez nem szentírás, próbáld ki, hallgasd meg mindkettőt, és amelyiknek jobban tetszik a hangja, azt vedd. Az pedig hogy a klasszikus esetlegesen nem vágja annyira az ujjad, tökmindegy, az első egy-két hétben bármelyik gitár kikezdi az ujjaidat, de hamar megkeményedik a bőr, utána már nem fog fájni. Onnantól meg mindegy hogy melyiket "ujjazod".
2010. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Daweee000 ***** válasza:
Ja, árban... szerintem mindenképp szánj rá minimum 20-30 ezret, az olcsó gitárokon nehéz játszani, és ez elveheti a kedved az egésztől. Akusztikusban a Cortot tudom ajánlani például, klasszikushoz annyira nem értek.
2010. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]

innen mondjuk melyik lenne a legjobb? ami még a 20-30ezres kategóriában van persze:)

2010. okt. 2. 14:30
 6/7 Daweee000 ***** válasza:
Szerintem az AD810-esek is korrektek, de lényegében bármelyik jó a linkelt oldalon :D
2010. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:D
2010. okt. 3. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!