Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen lehetőség van egy zene...

Milyen lehetőség van egy zene dalszövegét leírni teljesen, a lehető legpontosabban?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt azt, hogy van egy dal, amelynek szeretném írva látni a szövegét, hogy megértsem és nem hallás után gondoltam, hanem gépi hangfelismerésre.


Persze ha megvan az előadó és a dal címe is, akkor rákereshető, tudom, de mi van, ha nem találom, mert új vagy réteg dal?


Van erre oldal vagy alkalmazás? Akár nem angol is, pláne, hogy egy spanyol dalnak szeretném megérteni a szövegét nyelvtanulás céljából. Persze tudom, hogy a gépi hangfelismerés nem tökéletes, de mégis, legalább nagyjából tudjam, hogy miről szól.


Van ilyen lehetőség? Ha igen, hogy hívják vagy hol találom?



2023. jan. 26. 10:36
 1/3 A kérdező kommentje:

Shazam nem találta, de mi Shazamhoz hasonló alkalmazás vagy oldalt keresek, vagy valakit, aki tud spanyolul. :D


Még angolul sem sikerült rendesen megfogalmaznom ezt a kérdést, abban is segítethetne vki, hogy hogy van ez a kérdés angolul.


Köszi!

2023. jan. 26. 10:39
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


A felső sorban válaszd ki, hogy "Actions" aztán a lenyíló menüben kattints a "Request lyrics transcription" opcióra!


A megjelenő adatlapon add meg az előadót, a dal nevét, nyelvét, egy linket, ahol a szám meghallgatható (videó formátumban kell lennie) és várd, hogy valaki teljesítse a kérésedet!


A kérdésed angolul:


"Is there an application which could automatically transcribe the lyrics of a song by listening to it?

Alternatively, is there a website where I could ask people to transcribe a song I choose?"

2023. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, kedves válaszoló!!! <3 <3 <3 Bárcsak meglenne!!!


Bár közben rájöttem, hogy az is segít már, ha találok szövegfeliratos verziót is, angol fordítás nélkül, mert akkor máris legépelhetem, azzal máris tanulok és akkor csak gépi fordítás, a több, mint a semmi kategóriával! :) Köszi, köszi!!!

2023. jan. 26. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!