Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért kell más embereket...

Miért kell más embereket ízlését leszólni azonnal bármi előismeret nélkül?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok a trash tartalmú művekkel, illetve minden ember véleménye más és mindenkinek joga van véleményt alkotni.

De eleve nem azonos lehetőségekkel indulunk az élet minden területén, így ez igaz a szórakoztatóiparra is.


Például zeneszerető ember vagyok, viszont nincs annyi érzékem a zenékhez, és a zenei ízlésemet mindig is rosszabbra tartottam a filmes/ sorozatos ízlésemhez képest. Manapság rock és metál zenét is hallgatok, de egy olyan családban nőttem fel, ahol mindig is a populárisabb és könnyen fogyaszthatóbb tartalmak voltak előtérben. Ezzel arra akarok utalni, hogy mindenki másképp szocializálodott és nevelkedett, emiatt más és más világszemléletben látja a dolgokat.


A másik az, hogy szinte hetente írnak ki egy kérdést arról, hogy mik a legutáltabb, legtúlértékeltebb sztárok/ zenék/ filmek/ sorozatok, mit szóltok ehhez és ehhez a gusztustalan/ botrányos viselkedéshez stb. Értem, hogy sok olyan dolog van, ami tényleg káros hatással vannak az emberek világszemléletére, esetleg sok sztár a botránya vagy a politikai nézetei miatt válik megosztóvá. Énmagam is csalódtam nem is egy ilyenben, és sajnos a múltba való kesergésem részét képezik... Ez is pont olyan, hogy bár mondják, hogy lépjek túl rajta, a múlton nem lehet változtatni, de nem olyan könnyű, hogyha mégis úgy vélekedünk a másikról, hogy mit tett akkoribban.

Így nem biztos, hogy azonnal ítélkezni kellene a másikról, főleg úgy, hogy lehet az illető mindent megpróbált, hogy jobbá tegye az ízlését, de egyszerűen voltak olyan akályok pl. koncert/ film premier/ rendezvény stb. elmaradása/ elmulasztása, amik azért jelentősen befolyásolták a továbbhaladását.


Na de visszatérve a heti túlértékelt/ botrányos stb. kérdésekhez, őszintén, mire jó ez? Azt értem, hogy építő jellegű kritikákat meglehet fogalmazni, erre rámutatva az adott dolog hiányosságaira. Azt már kevésbé, hogy valaki csak frusztrációként írja ki a kérdését vagy a válaszát. Azt is meg kell érteni, hogy nincs olyan, hogy tökéletes, ha a minőségbeli különbségeket nézzük, akkor is egy mű csak megközelíteni fogja azt. Viszont hiába a minőség, ha egyszerűen nem érint meg. Közhely, de az adott filmhez/ sorozathoz/ zenéhez való érzelmeim és élményeim mindig is fontosabbak lesznek. Illetve már utaltam fentebb arra, hogy eleve nem azonos lehetőségekkel indulunk és fogunk kapni az életünk folyamán.



2023. febr. 1. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen a magyar mentalitás
2023. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Mert gondolkodni nehéz, ezért az emberek ítélkeznek.
2023. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Mert szar.


Tényleg le kellett írni egy ekkora esszét a kérdésedhez? Ha megsértettek a zenei ízlésedben, kívánom neked, ez legyen a legnagyobb bajod az életben.

2023. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3#


Igen, mivel mindenkihez hasonlóan jogom van véleményt alkotni és a gondolataimat kifejezni.

2023. febr. 1. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért megbeszélhetjük, hogy a minőségi művet fel kell tudni fogni, el kell tudni benne mélyedni.

Ez nem feltétlen intelligencia függő, szimplán akinek a hobbija a zenehallgatás az végig fog hallgatni egy 20 perces Dream Theater vagy Sólstafir számot, és jelentősen több érzelem, hangulathullám, meg miegyéb megfordul mint egy Reptérben.

De meg lehet cáfolni a dolgot, való igaz hogy egy Scences from a Memory-t nem fognak a rádióban lenyomni és kb. 50 hallgatás után is lesz olyan rész amit elsőre nem fogott fel az ember, és rácsodálkozik mekkora csoda a zene. Én mindenkinek kívánom, hogy élje át azt, hogy évről-évre mennyire mást jelent számára egy komplex zenei mű, más az üzenet, 15-20-30 évesen de mégis mindig aktuális.


És nem nézem le a többieket, de senki nem állítsa azt, hogy egy mű minősége nem releváns csak az érzelem. Bele kell tenni a plusz energiát és időt, hogy megszeresd, megszokd a szokatlant. De ez az élet minden területén így van.

2023. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

#4

Írj blogot. Ez kérdező oldal.

2023. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%

4


Nekik is joguk van véleményt formálni. Az esszé tényleg felesleges volt.

2023. febr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!