Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországon mekkora késésse...

Magyarországon mekkora késéssel, illetve milyen mértékben volt jelen a "Beatlemania"?

Figyelt kérdés

2023. febr. 3. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Az 1960-es évek közepe, vége felé jelentek meg, és a három korszakos zenekar Illés, Omega, Metró voltak a legnevesebb képviselői. Amúgy érdekes, hogy akkor volt vasfüggöny és mégis kellett jó néhány év mire ide is eljutott, most meg 60 év után az internet elterjedésével is több év mire egy amerikai trend (gondolok itt például a trap zene térhódítására) eljutott ide és most népszerű itthon.
2023. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Elég kis mértékben volt jelen, hiszen Beatles lemezekhez nem igazán lehetett akkoriban hozzájutni. Konkrétan tiltották őket, hiszen a kommunisták féltek az olyan dolgoktól, amik nagy tömegeket, főleg fiatalokat mozgattak meg, hiszen benne volt, hogy esetleg felüti a fejét a làzongás, ami később a rockzene egyik építőköve is lett.
2023. febr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Beatles-t akartál írni?
2023. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as válaszolónak, a Beatlemania szócska alatt magára a Beatles iránti rajongás jelenségére utaltam. :)
2023. febr. 9. 22:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
1963 nyarán sugárzott magyar rádió először Beatles-dalt, pár hónappal az első nagylemez angliai kiadása után. Ha nem is lemezeken, de a rádión keresztül hamar megismerhették a magyar fiatalok a Beatlest, és az első kedvenccé vált. Én azt hallottam, hogy az átlag fiatal sokáig nem is tudta, hogyan néznek ki a Beatles-fiúk, mert csak hallották, de nem látták őket. A Beatles-mozifilmek évekkel később jutottak el hozzánk.
2023. ápr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!