Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért utálják ennyire a nu...

Miért utálják ennyire a nu metált?

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van, mintha az egész nu metál szcénát ki akarnák törölni a zenetörténelemből. A rádióban játszanak még néha Nirvánát, Black Sabbathot, Red Hot Chili Pepperst, Metallicát, The Cure-t, de nu metál dalok közül max egy Numb vagy In The End figyel be néha. Hol van a Korn, Limp Bizkit, Deftones, P.O.D.? Sosem léteztek? Vagy talán egy Nookie, Got The Life, Change vagy Southtown nem lenne néha lejátszható?

Aki utálja a nu metált az csak egyetlen személy (Fred Durst) miatt utálja? Mert lehet, hogy Fred Durst gáz volt régen és a nu metált is gázzá tette ezáltal, de egy Korn szerintem egyáltalán nem az. Sőt, a Limp Bizkit zenéi is teljesen jók.

Vagy azért utalják sokan ezt a stílust, mert sok banda nagyon kínosan menő akart lenni?

Vagy csak egyszerűen sokaknak nem jön be ez a zene? (Ezt mondjuk kétlem, mert házibulikban többen is mindig követelik tőlem a Rollint, Blindot, de a Slipknot első albumát is nagyon szeretik)



2023. febr. 8. 01:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Asszem ezt az utóbbi időben feltették párszor.

Minden esetre pár idézet előző válaszaimból:

"A 90-es évek végén, a 2000-es évek elején eladható metalzene az amerikai fiatalságnak, ez tartalmaz hip-hop elemet(kb. akkor elég népszerű volt az USA-ban) post-grunge és alter metal/rock elemeket(olyanoktól merítve mint a Nirvana, vagy éppen a Foo Fighters), ezek mellett a Pantera/Machien Head által létrehozott groove metalból is erősen felhasznált elemeket(elvégre glam metal után ők élesztették újra a műfajt)."


Igazából jól látszik, hogy az aktuális trendi mozgalmakat igyekezték ötvözni, és ezért kialakult egy olyan stílus amit igazán egyik szubkultúra sem fogadott el.

A Slipknot talán kivétel, mert azért az első 2 albumukkal erősen hozzájárultak az egyetemes heavy metal, nevezzük nevén, groove metal fejlődéséhez és terjedéséhez.

Az utálat oka, pedig a nagy kiadós nyomás, hatalmas marketing, évről-évre hígult minőség(lásd Linkin Park, majd Korn)meg igazából az egész lázadó szellemiségtől való "elfordulás".

Meg igazából a metalos közönség magja eléggé nehezen nyitott, elég drasztikus változtatásokat eszközöltek hírtelen ami elsősorban a fiatalokat tudta csak megragadni.(pedig olyan bandák is beálltak mögé mint a Slayer, vagy éppen a Sepultura)

Személy szerint aki hitelesen el tudta játszani, és még megmaradt a minőség azzal semmi probléma nincs, de amikor kezdett kifulladni a mozgalom azért születtek nagyon gyenge anyagok, amiket ki sem kellett volna adni...

2023. febr. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
En nem utalom.
2023. febr. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

"A rádióban játszanak még néha Nirvánát, Black Sabbathot, Red Hot Chili Pepperst, Metallicát, The Cure-t, de nu metál dalok közül max egy Numb vagy In The End figyel be néha. " - na most ezek közül csak a Metallica metál, a többi nem... Sima rádió nem játszik metált, ennyi.

Én mondjuk amúgy pont nem szeretem, de spec a thrash-t és a groove-ot sem :p.

2023. febr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem utálom.
2023. febr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
Nekem csak azzal van bajom, hogy sokan rocknak, uram bocsá metalnak tartják, miközben valójában torzítós gitárral kísért hiphop.
2023. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem utálom, teljesen hidegen hagy. PLSZ. Akinek tetszik, hallgassa, de engem ne akarjon "meggyőzni" vagy "megtéríteni".
2023. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Tapasztalataim szerint a Rocker Rádión elég gyakran adnak Nu metált is. A pop adókon meg szerintem ne is keresd, felesleges. A klasszikusokat néha bedobják (mint a Queen vagy a RHCP, mindegy milyen kategória), hogy fenntartsanak máshonnan is hallgatókat, de csak annyi. Szerintem Magyarországon inkább csak a Karc FM és a Rocker Rádió az amin megtalálod ezeket.
2023. febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen az van, hogy aki a metált utálja, az utálni fogja a nu metált is. A metálosok között pedig azért szokták kevésbé kedvelni, mert egyesek szerint ez nem is igazi metál... A rádiós dologra annyi a magyarázat, hogy az In The End rádióbarát, ami ritka ebben a műfajban. (Amúgy a Nirvana sosem volt nu metal)
2023. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%

"Szerintem egyszerűen az van, hogy aki a metált utálja, az utálni fogja a nu metált is."

Pont azok szeretik leginkább a nu metalt, akik a metalt nem.

2023. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9.Ezt azért nem állítanám, Slipknot pl. közelebb áll a Slayer-hez, mint egy Black Sabbath. A KoRN-nak és a SOAD-nak is azért akadnak olyan számai amik elmélyülést igényelnek.

De való igaz a Fallen és a Meteora hatalmas eladásokat hoztak(mindkettő évszázad szintjén is kiemelkedő)és jóval szélesebb körben elterjedtek, mint bármi más a szintéren. De ezek elég nagy klasszikussá is értek, az idő pedig azt mutatja, hogy jelentősen hozzásegítette a műfajt a túléléshez, mondhatni a "szükséges rossz".

Aki szerette a Nu-Metalt akkor később szívesen ránézett az Iron Maidenre is, illetve talán nekik köszönhetőn jött egy modern power metal hullám is ami felkarolta az aktuális fiatalokat. Szóval lényegében ott tartunk, hogy akik szerették a Nu-Metalt rákaptak az előző metal műfajokra is.(a Powerwolf, Sabaton power metaljat már játszották 20-30 éve is, más néven)

2023. febr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!