Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a black...

Mi a véleményetek a black metálról?

Figyelt kérdés

2023. márc. 17. 15:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
\m/
2023. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

90s-ben lezajlott mind a két hulláma.

Manapság egyesült a doom metallal, és úgy szoktuk hívni DSBM.

Tulajdonképpen ha hallottad az első 2 Katatonia albumot meg is van a műfaj modern változata.(arról nem is beszélve, hogy kb. senki nem közelítette mag azóta sem ezeket az albumokat)


2. hullám: Mayhem, Darkthrone Black Metal korszaka(90s-ben), egzotikusabb vonalról Emperor, Thorns.(1. hullám meg Venom és Bathory)


Szerintem nagyobb a füstje mint a lángja, elsősorban a balhék tartották fenn az érdeklődést(norvégiai templomégetés, Varg gyilkossága stb.)de zeneileg nem volt akkora hatalmas előrelépés.

Napjainkban már a "natur" 2. hullámú black metal szinte teljesen eltűnt, akik aktívak a színtéren egészen más irányba vitték a műfajt.(Enslaved, Ihsahn vagy éppen a jelenkori Darkthrone) Ebből látszik, hogy többnyire nem voltak akkor túl képzettek a zenészek, lásd pl. a korai Venom-t, és akik tovább képezték magukat többnyire váltottak is.(pl. Emperor utolsó albuma prog-black metal volt)

2023. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem nekem való. Pár black metal számot kifejezetten szeretek, de ennyi. Nekem sajnos túl egyhangú, de meg tudom érteni aki szereti. Maradok a többi alműfajnál.
2023. márc. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem csak hát hívő keresztény vagyok, és kicsit nehéz összeegyeztetni a kettőt.
2023. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Valahogy a Behemothon kívül egyik sem fogott meg. Ha az egyáltalán black metal. De az is azért mert voltam koncertjükön, ott élőbe szerettette meg a banda velem a zenéjüket.
2023. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Blackbraid

Hellripper

Tryglav


Epp ezek szolnak mostansag.

2023. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
A mai napig ez az a stílus a metálon belül (igazából az összes zenei műfajon belül is), amivel a leginkább rezonálni tud a lelkem, szóval én imádom minden változatát.
2023. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Most hiába pontoztok le, attól még tény hogy a nagy norvég black metal mozgalom lezárult, 2-es vagyok.

Fent van millió ezer iránya, amivel én is tisztában vagyok, de azoknak már sok köze nincs ahhoz amit az eredeti műfaj képviselt. Sem a DSBM, sem az Atmospheric Black Metal, sem a Blackened Death Metal nem vitte tovább az egyszerű gyors riffelős, gyatra hangminőségű régi black metal vonalat.

Akinek az is sima Black Metal az nem igazán lehet képben a dolgokkal mivel azon alműfajok többsége sokkal inkább tartalmaz dark ambient, death és doom metal elemeket, néhol megjelenik a folk metal ill. a darkwave is.

De manapság, már csak max tribute szinten hallani akkor is leginkább a melodic black metal vonalon, amire már eléggé hatással volt a göteborgi death metal mozgalom is.

Szóval várom az érveket miért nincs igazam a feljebbi állításba.

Lepontozni könnyű, arra bárki képes fölig, hogy nem tudja értelmezni a szöveget.

2023. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Imádom.
2023. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

8-as, sajnálom, hogy számodra ekkora traumát jelent az, hogy néhány idegen ember megnyomott egy anonim oldalon egy kis piros gombot. :( De hogy válaszoljak is: azért lettél lepontozva, mert butaságokat írtál, aki tényleg benne van a témában az azonnal levágja, hogy csak a stílus felszínét kapargatod. Kezdjük ott, hogy a Katatonia soha a büdös életben nem volt black metál, az első két albumuk stílusilag a death doom kategóriába esik. Visszakanyarodva a blackre, egyáltalán nem tűnt el a „sima” black metál. Néhány példa:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Van egy olyan érzésem, hogy ezekről is megmagyarázod majd, hogy ez nem igazi black metál, mindenesetre én megpróbáltam. :D

2023. márc. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!