Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a black...

Mi a véleményetek a black metálról?

Figyelt kérdés

2023. márc. 17. 15:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
13%

#10.

"hogy csak a stílus felszínét kapargatod"

Sajna nem így van.

"Kezdjük ott, hogy a Katatonia soha a büdös életben nem volt black metál"

"Katatonia style melodies is perfect for the DSBM sound. Songs like "Alone", "Disheartenment", and "Subway Apathy" are some of the absolute best examples of DSBM out there. A must listen for someone first getting into DSBM."

[link]

Más források:

[link]

A Dance of December Souls és a Brave Murder Day gyakorlatilag teljes felvezetése a későbbi DSBM együtteseknek, köztük olyanoknak, mint a Nocturnal Depression, Xasthur vagy éppen a Lifeover.

[link]

Katatonia minden idők egyik legnagyobb hatású extrém bandája, 90s-ben konkrétan letudták a műfaj nagyobb részét.

Ahol már Enslaved, Aggolach szintű zene az meg már csak nyomokban tartalmaz black metalt.


Többire, tudnék linkelgetni dark wave, dungeon synth és neo-folk számokat is a bandcampről, attól még nincsenek a mainstreamben.

Nem jut el a hallgatósághoz, a közönséghez.

Minden műfaj attól él ha van érdeklődés azt tudomásul kell venni.

Tormentor is ha nem jut ki Norvégiába soha nem lett volna ennyire hatalmas hatásunk országszerte a Black Metalba, de ez csak egy példa a sok közül.

Nem próbálom megmagyarázni, ezzel nem cáfoltál rám.

2023. márc. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy egy zenekar hatott más stílusokra még nem válik ő maga is az adott műfaj képviselőjévé. Az idézetedben említett számok mind a Forgotten Tomb-tól vannak, ami igen, egy DSBM banda, de ez a Katatoniával kapcsolatban még nem igazolt semmit, csak azt, hogy hatott más bandákra (fú de meglepődtem). A más zenekarokra való hatást leszámítva max annyi köze van a műfajhoz, hogy az első albumon az ének károgósabb volt. (Egyébként nem tudom mi az a „Aggolach ”, csak az Agalloch-ot ismerem.)

A mainstream meg nem értem hogy jött ide. Mikor volt a black metál mainstream? Szerintem soha, csak egy ideig nagyobb figyelmet kapott a norvégiai események miatt (akkor sem a zene, inkább a történések). Sosem akart és nem is tudna tömegműfaj lenni, így a minél nagyobb ismertségben mérni a stílus sikerét teljesen értelmetlen. Persze vannak felkapottabb bandák az újak között (lásd Mgla, tömegnyomor volt a koncertjükön tavaly), és meg van a maga közössége, ami szerencsére szépen életben is tartja, és lehetővé teszi a turnézást/koncertezést a kisebb bandák számára is.

2023. márc. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a klasszikus black metal (pl: Mayhem) már túl sok, nem bírom élvezni.


A szimfonikusabb irányba elmenőket viszont szívesen hallgatok, pl: Covenant, Dimmu Borgir.

2023. márc. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én az aggresszív,kaotikus gonosz black metalt bírom.

Blasphemy

Mystifier

Black Witchery

Profanatica

Archgoat

Bestial warlust

Von

Beherit

Graveland


De a norvég alaplemezek is nagyon jók

Mayhem-deathcrush/de misteriies

Burzum első 4 lemez

Darkthrone korai black metal lemezei

Gorgoroth-destroyer

Emperor-in the nightside eclipse

Enslaved frost

Stb...


A black metal azon nagyszerű emberek zenéje,akik a világtól besokkalva mar csak az emberiség kipusztítását látják,mint kiutat.


A mainstream black metal(cradle of filth dimmu ...)nem az én zeném,bar elismerem zeneileg nagyon össze van rakva.

2023. márc. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

szeretem, főleg az oldschool black metált, erre szoktam relaxálni egy kemény nap után, teljesen kikapcsol! van Tormentoros poszterem is, meg Behemothos pólóm :3 voltam koncerten is mindkét esetben.


valaki itt írta a kereszténység témakörét, én hívő római katolikus vagyok, de attól még a művészetet értékelem, és ha vki az én vallásomat kritizálja szofisztikáltan, jó zenét csinál, ötletes, és nem csak vulgárisan viccelődik Jézussal, akkor az olyat szeretem és tudom értékelni. a black metal meg csodás zene, mindig oylan vidám leszek tőle meg úgy érzem magam, mintha betekernének egy nagy takaróval ^^

2023. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ad valami újat😊
2023. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!