Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Annak mi lehet a magyarázata,...

Annak mi lehet a magyarázata, hogy amikor internetről próbálok zene számot megtanulni (basszusgitár)... Nálam egy bunddal lejjebb vannak a megfelelő hangok?

Figyelt kérdés

Nem minden esetben és feltétlenül... De ebben az esetben mindenképpen

Hangolóval hangoltam fel a gitárt....(black sabbath: sweet leaf......Hettmar előadásában

...


2023. ápr. 17. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy kis terccel lejjebb van hangolva a gitárja.
2023. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!!

Úgy értsem, hogy az én gitárom van lejjebb hangolva egy kis terccel (?).....(úgy értem ha jól értem)

De ebben a pillanatban inkább azt gondolom hogy a Hettmar gitárja van lejjebb hangolva (mert feljebb levő bundnál mélyebb hangot ad)..... Szerintem ez lesz...

Köszönöm!

Egyébként a szabályos vagy így lehetséges ez a dolog én még eléggé kezdő vagyok

Mármint hogy lehet különféleképpen hangolni nem pedig egy bizonyos frekvencia az mindenhol ugyanazt a hangot adja... És azt ugyanúgy hívják (??)

2023. ápr. 17. 21:04
 3/3 A kérdező kommentje:

Mivel hogy nem kotta alapján próbálom tanulni azt a bizonyos zenét a netről amit fentebb írtam, hanem hallás után... A legvalószínűbb az A verzió, amit írtál.

Egyébiránt nem is tudom hogy milyen lehetőség lenne még....

Én mondjuk azt se tudtam konkrétan hogy az egy lehetőség amit te leírtál viszont azért volt valamiféle halvány emlékem sejtésem ezekkel a hangolásokkal kapcsolatban hogy.... Lehet itt valami 'stikli'

Dehogy ezt leírtad, ezáltal képbe kerültem (legalábbis ezen a szinten)... Megszűnt a bizonytalanságom

Köszi!!

2023. ápr. 18. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!