Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » DJ-k, ti használjátok a...

DJ-k, ti használjátok a Master Tempo-t? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallottam már, hogy szerintük ez nagyon fontos, de szerintem túlságosan eltorzítja a hangot. Nem hinném, hogy erre lenne bármi megoldás(?), csak az, hogy bizonyos számokat nem játszunk le. Van 1-2 szám, ami irtózatosan torzít már 2%-os differenciánál, de van olyan, ami még 3-4%-nál sem.


Tehát én inkább kilövöm az MT-t, persze néha jó lenne mondjuk egy 2.5%-os differenciánál, mert ugye a hangmagasság különbsége jól megkülönböztethető már egy ilyen ugrásnál MT nélkül, és valamikor pont az tesz keresztbe az elképzelt kihallhatatlan átkeverésnél.



2023. ápr. 18. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
In key mixingről hallottál-e már? Ha be tudsz pakolni slice-okat padekre, máris van egy működő módszered. Ha gyakorlottan pörgeted a lemezt, akkor is meg tudod oldani. Ha előkészítesz korrekt timestretch algoritmussal tempóhelyes loopokat, szintén megoldottad. Az a kis tempóugrás alig tűnik fel. Csinálhatod széteffektezve is, meg basszusok nélkül is átállhatsz az új tempóra, aztán mt off. Nem írtad mit használsz, én meg nem vagyok dj, csak zenéket írok. Biztos találnék típusra videót, ami épp ezen rantel.
2023. ápr. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kössz.


Akkor ahogy sejtettem, MT nem szereti a mélyet és nem a youtube minőség a gond.

2023. ápr. 19. 07:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Érdemes full veszteségmentessel kipróbálni, meg szerintem ugyanazokkal 320kbps mp3-ba letömörítve ilyen fullos minőségi beállításokkal. Nagyon sok artifact "köszönhető" a veszteséges formátumú kiinduló anyagnak, szerintem esélyes, hogy itt is nagyon meghatározó tényező az is. Egyébként minek a timestretch algoritmusáról beszélünk?
2023. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Rekordbox-ról van szó.


Megnéztem egy beatportról vásárlott tracket is, azon is torzul amúgy.

2023. ápr. 19. 11:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Hm, tök fullos cucc. Nem tudom, lehet-e túrni a timestretch algoritmus beállításai közt, simán tudnék segíteni, melyik a jobb.
2023. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Najó, körbenéztem kicsit, hogy mi ez, ez csak egy könyvtárkezelő, nem tőle függ, hogy szól a lejátszás. Lehet pontosítanod kellene, miért csinálod amit csinálsz, és mi is az, hogy tudjam vakargatni a fejemet, hogy mi a megoldás. Ha annyi a szándék, hogy playlisteket összeállíts, oda szerintem nem nagyon kell előre átállítgatni a tempókat, inkább a helyes bpm kellene legyen mindenhol, ez egy zenekönyvtár. Aztán ha az öreg CDJ vagy valami úgy oldja meg, ahogy az ő korában elvárható volt, akkor köszönjük, itt a hiba.
2023. ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Psytrance-t játszok, azon belül rengeteg alműfaj van.


Mondjuk a "psychedelic" műfajon belül 145-148 bpm között van a tartomány. Nem tudom mit kéne pontosítanom, annyira mélyen nem mentem bele ebbe a pitch lock témába. Az én részemről annyi lett volna a lényege, hogy mondjuk van egy track, ami 145 bpm, van egy másik, ami 148 bpm, és mind a két track mélye megegyezik hangzásra. Ha mondjuk egy rövid kiállásban feltolom a 145-öset 148-ra, hogy felkészüljek a keverésre, akkor ugye az a 3bpm ugrás már kicsit elvékonyítja a hangot MT nélkül, azaz a két track mélye már nem ugyan olyan hangzású lesz. Ez nem gond, minden esetben, mert általában benne van a hang az eredeti kulcsban, de valamikor nem, de igazából az sem gond, minden megoldható. MT-t ha bekapcsolom, és ugrok 3bpm-et, nagyon okádék hangja van a mélynek, főleg az ilyen ugrálósoknak, mint pl(Braincell - Cosmic People). Ez megvan eredetiben is, és ugyanolyan rossz a hangzása.


Tehát tudom, hogy nem az MT-n múlik a keverés, meg ha jól használja az ember az EQ-t és az effekteket, akkor még a kulcsban keverés sem fontos, de gondoltam, hogy az MT az ilyen egy gombnyomásos varázslat, de még kis tartományokon belül is okádék lesz tőle a mély, tehát feltételezem, hogy nem arra való.

2023. ápr. 19. 12:02
 8/10 A kérdező kommentje:
De mondjuk, ha track A 145 bpm, track b 148, és A-t akarom B-re keverni, és van egy kis kiállás A-n, ott már összetudom syncelni a kettőt, levenni A mélyét, rátenni B mélyét, és úgy már eltudom képzelni, hogy működik a pitch lock, mert ugye A-nak a mélyén már nem fog akkor szólni. Tehát igen, ahogy mondtad bassus nélkül könnyen rálehet állni az új tempóra.
2023. ápr. 19. 12:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, meg nem ördögtől való megfelelő helyen a kis bemutatgatás után hirtelen átcsapni, meg teljesen jók (sőt) az olyanok is, mint hirtelen tapestop, aztán nulláról nyílik az aluláteresztő csak az intro loopon, majd drop felszopás cue tök váratlanul. Meg hát amit csak a bennünk lakó őrült kobold kitalál.
2023. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bölcs szavak🤣
2023. ápr. 19. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!