Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Koncerten a bevett szokás mi?

Koncerten a bevett szokás mi?

Figyelt kérdés

Túlnyomórészt metálzenét hallgatok, de sajnos nem nagyon voltam koncerten még, nem tudok se dobolni se gitározni... Nem ismerem betűről betűre a rock'n roll történetét... És nincsenek haverjaim sem ilyen körökből, de még családon belül se kedvelt műfaj, ráadásul nem vagyok túl társasági sem (ha jó a társaság, persze oldódok), de ha azt értem akár csak egy pillanatra is hogy "ott nincs helyem", akkor blokk, fal és kész. Szóval van gond bőven :/


El akarnék egy-egy nekem tetsző banda koncertjeire járni az élőzene miatt, és legalább lássam halljam már őket (ha nem is mindre mert vidéki vagyok), mire számíthatok ha egyedül megyek, vagy egyáltalán mi a "szokás" pincehelyiséges illetve zárttéri koncerten?


Megy a szelfizés haverkodás a tagokkal a koncert után (nem magyarok)? Nem iszol kinéznek?


Vannak ugye a klikkek mindenütt, meg azok a személyek akik a "gyengét" kinézik, kitaszítják, hátrébb lökdösik stb.? Csak úgy mint az életben általában az emberek egymás között...?


Vagy mire lehet számítani? Remélem megértitek a problémámat. Nem akarok egy szál szerencsétlen fvsz lenni a tömegben, hanem kikapcsolódni, élvezni a zenét, a tombolást ami körülvesz.


Ilyen hülye aggodalmaim vannak :/


2023. ápr. 27. 11:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Nem kell aggódnod, teljesen érthetőek az aggodalmaid, de ne engedd, hogy eltántorítsanak attól, hogy élvezd a kedvenc zenédet élőben. Ha egyedül mész koncertre, akkor is lehetőséged van találkozni új emberekkel, akik hasonló érdeklődési körrel rendelkeznek. Az élőzene általában nagyon közvetlen hangulatot teremt, és könnyen lehet barátkozni azokkal, akik ott vannak a koncerten.


A pincehelyiséges vagy zárttéri koncerteken általában barátságos és kultúrált közönség vesz részt, és a legtöbben azért mennek oda, hogy élvezzék a zenét és jól érezzék magukat. A szelfizés és az interakció a zenészekkel attól függ, hogy a zenekar vagy a klub mennyire engedi meg. Általában nem probléma, ha egy-két képet készítesz magadról vagy a zenekarról, és a zenészek is szívesen beszélgetnek a rajongókkal a koncert után.


A klikkek és az emberek közötti szocializációs hierarchia sajnos mindenhol előfordul, de az ilyen viselkedés nem a koncerteken a jellemző. Általában mindenki arra törekszik, hogy élvezze a zenét és a hangulatot, és kevésbé fontosak az olyan dolgok, mint a külső megjelenés vagy a személyes kapcsolatok.


Ne félj kipróbálni az élőzenei élményt, és ne engedd, hogy az aggodalmaid akadályozzanak meg abban, hogy élvezd a kedvenc zenédet. Élvezd az élményt és találkozz új emberekkel, akik hasonló érdeklődéssel rendelkeznek.

2023. ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

A metálosok egy jó része szintén iszonyatos nörd, minden második informatikus, 30 éves lemezeket gyűjt és fantasy könyveket olvas.



Nem te leszel az egyetpen szociálisan esetlen ott.


A szelfizés, a pogó, bebacás, drogok jelen vannak, de senki nem kötelez ezekre, a többi ember is azért van ott, hogy élvezze a zenét.


Ha mondjuk szépen összerakott diy mellényed van, érdekes, egyedi felvarrókkal, akkor lehet kérnek tőled egy képet, de erre is azt lehet mondani, hogy bocsó, de köszi nem.


Az ember szeretne emlékezni a koncertre, szóval tudatosan nem kerülnek olyan állapotba, hogy ne legyenek maguknál. Ez max egy kis réteg, aki bár kiperkálta a belépőt, de valamiért mégis túllőtt a célon. Szal ja, mindenki jól akarja magát érezni.


Hogy ez miben nyilvánul meg, az már a zenei stílustól is függ.

Pl a nyáron voltunk Midnight koncerten, ott a népek fele csak állt, de aki akart csatakosra izzadni, szöveget énekelni, ugrálni, az tudott.

Egy stoner doom bandánál meg a közönség nagy része be van szívva, baromi nyugisak és nagyon szeretnek mindenkit.


Én pl a pogó szélén szoktam lenni, közel a színpadhoz, de nem az ugrabugrában.

De ha jól akarsz hallani, és ki akarsz maradni belőle, a soundchek melletti részhez állj, a keverőpultnál jól hallani, de ott már nincs viháncolás.


Szal ja, ne izgulj. A pénzedet tedd el belső zsebbe, vigyél egy vászon táskát ha veszel valamit a merchben a koncert után.

(Ezzel egyrészt egy csomó ritka dolgot kapsz olcsóbban, másrészt a pénzed nem megy át egy csomó más kézen, hanem közvetlenül a zenekar kapja meg.)

Általában árulnak lemezt, CDt, kazettát, felvarrót, kitűzőt, pólót. Néhány banda még mást is, öngyújtót, sörnyitót, grindert, posztert...

2023. ápr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a regényeket, a kérdést viszont igen.

Néhány saját meglátás:

Abszolút attól függ, milyen koncertre mész. A tévhitekkel ellentétben a metalos közönség nem valami homogén hanem nagyon tagolt, szóval ha valaki kimegy Amaranthe koncertre, utána Metallica, aztán Mayhem koncertre akkor kb. teljesen más embereket látni. Ha ne adj Isten már mást stílusú előzenekar van, mint a főzenekar akkor már megy is a köpködés...

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne úgy képzeld el, mint 1 közönséget, hanem sok kicsit. Ebből le tudod vonni a következtetést, hogy kb. egy adott koncertre milyen emberek járnak, mert egy Kárpátiának egészen más a célközönsége, mint egy Dream Theater-nek, vagy egy Beyond the Black-nek.


Nincs semmi elvárás koncerten, jól kell érezni magadat. Lehet közönségben vagy egyedül is, a lényeg, hogy ne frusztráljon az sem ha nem lesz társad. A zene lesz úgy is fontos, a szüneteket meg túl lehet élni telefon nyomkodással is. De nincs tiltva az sem ha új barátokra teszel szert, a zene felszabadítja az embert, 1 közös téma megtörheti a jeget/falat köztetek.


Ha olyanra mész ami nem annyira populáris akkor egész jó társaság azért össze szokott verődni, bár egyre gyakoribb, hogy a külföldiek teszik ki sajna a döntő többséget(elég rossz a pénzügyi helyzet Magyarországon, ill. a csepeli Barba Negra nincs valami jó helyen így sok törzsrajongók elvesztettek). De szerintem egyedül is élvezhető a koncert.


Már nem szokás, vagy csak ritkán ha éppen normálisak akkor lehet csinálni közös képet. Voltak elég sok koncerten, tavaly 2 esetben lehetett a 20-ból, a többinél súlyos tizezrek árán lehetett csak.(ez a VIP koncertjegy-kiközösítés abszolút nem tesz jót ennek a közönség, értem kell a pénz de nem megy el jól irányban a dolog)


Inni nem kell sőt semmi nem kötelező, de igazából koncertfüggő milyen a társaság. Van ahol pogozni sem szabad, meg van ahol a bandatagok hívnak pogozni de nyilván nem muszáj ott sem.


Ha ki akarsz kapcsolni tökéletes választás, de mindenképpen olyanra menj ez esetben ahol nincsenek több ezren. Valami underground helyre lehetőség szerint(kék yuk, dürrer kert, Barba Blue Stage, Analog Hall stb.).


Aggodalomra meg semmi ok, jó kis élmények lesznek a koncertekből, megéri mindenképpen elmenni.

2023. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat. Igen, #3, az általad is sorolt jellegű helyekre gondoltam menni, lévén nagyrészt - ahogy néztem - itt fordulnak meg azok a bandák akikre pályázok.
2023. ápr. 27. 15:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Red Stage-ben is sok népszerű banda van, ott azért figyelni kell. Fölig középen. Ha legelső sorban vagy, vagy leghátul akkor nincs probléma.
2023. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A kisebb helyekre kisebb bandák jönnek, ott simán lehet szelfizni, beszélgetni. S8-ban voltam pár hete, az egész hely akkora kb mint a nappalink és az étkezőnk együtt, száznál többen nem voltunk :), korlát se volt a színpad előtt.

Ehhez képest azért a Red Stage elég durva, múltkor elöl majdnem kilapítottak akkora tömeg volt (a biztonságiak nézték végig mi a helyzet, ha durvult volna biztos közbelépnek, de az együttes is jól kezelte, sokat beszéltek a számok közt hogy legyen egy kis csillapodás).

Az biztos hogy nem néznek ki, van amikor a tizen-huszonévesek közt álldogál egy-egy őszes öreg, senkit nem zavar. Ez egy ilyen dolog.

2023. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam járni keményebb hangvételű koncertekre, szóval nem csak handabandázok, azért a válasz nagyban függ attól is, hogy milyen koncertre mész. De azt általánosan elmondhatom, senkit nem néznek ki, amire számítani kell, hogy mindig van néhány gyökér aki túlzásba viszi az italozást, ez leginkább abban nyilvánul meg hogy pogó közben beborulnak az első sorosok közé / azért ez nem gyakori mivel a 2. sorban rendszerint olyanok állnak akiken nem könnyű átesni /

A pogó a 3.-4. sor környékén szokott lenni, szóval ha inkább azért mennél hogy élvezd a koncertet akkor ne ott helyezkedj. :D

Klikkel nincsenek egy koncerten. Mindenki azért megy, hogy egyénileg jól érezze magát. Szóval kapcsolj ki te is, engedd el magad, és ne kattogj azon hogy valaki téged fog figyelni, mikor egy halom pénzt fizetett, hogy a kedvenceit láthassa. :D

2023. ápr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*klikkek
2023. ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pogó azon múlik, hogy milyen a hely kialakítása. Crowd szörföléshez kell 6-8 méter hely ahol elég tömött a közönség, mert egyébként kb azonnal a fenekén van.


Meg magas színpad is kell, mert csak úgy nem fognak a vállukra kapni.

Illetve a plafon általában túl alacsony ehhez a pincehelységekben.


Pogó mérete meg szintén függ a koncert méretétől. Kis helyen kb semmi nem lesz, egy fesztiválon meg egy csorda ember fog dőlni borulni.

Nem kell egyébként félni tőle, ez nem verekedés, inkább csak egymásnak ugrálás.

2023. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Synlakross-ra akarnék menni amúgy :)
2023. ápr. 28. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!