Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hegedűsök! Mit tegyek?

Hegedűsök! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Három napja kaptam meg a hegedűm. Lassan már idegrohamot kapok, mert nem tudok eljátszani egy Kiskece lányom- ot anélkül, hogy ne adjon ki csikorgó , nyikorgó hangot a vonó miatt. Sírni tudnék. Olyan szívesen gyakorolnék és olyan jól megy már (hála a 6 éven keresztüli gitározásomnak és egyéb zenés tudományaimnak).

De egyszerűen nem tudok mit csinálni.

Gyantázom. Nem segít. Próbáltam állítgatni a vonót ( feszesebbre,lazábbra) de egyszerűen nem működik.

Mit tudnék csinálni?



2023. máj. 10. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a tanároddal.
2023. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Látod? Én ezért váltottam zongorára. Meg azért, mert a hegedűről mindig lecsúszott a söröm...
2023. máj. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 látom te is napiszart olvasol. :)
2023. máj. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
az egyébként ugye megvan hogy a legtöbb hangszer nem olyan mint a zongora hogy lefogod a hangot oszt úgy ahogy megszólal. még a gitár sem, pont most írta valaki hogy hozzáér valamelyik ujja a húrhoz oszt rögtön nincs hang. na a hegedűre ez hatványozottan igaz. egy profi trombitás mondta hogy ez az előnye a trombitának, nem is nagyon tudsz 3 óránál többet gyakorolni egy nap, mert szétmegy a szád. hegedűnél meg minden kevés. :)
2023. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as ezt nem hagyhattam ki :D Annyira adta :D
2023. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom ,hogy nem egyről a kettőre megy a hegedűzés és úgy álltam neki , hogy már tisztában voltam vele.

Egyébként szerintem meg nem normális , hogy az üres húrok sem szólalnak meg vonóval. Megmutattam a volt tanáromnak és ő is mondta, hogy ez nem lesz jó. Valószínűleg ki lesz cserélve a vonó.

Amúgy meg ugye teljesen egyedül tanulok hegedűzni, és ahhoz képest a teljesítményem még így is több , mint vártam.

2023. máj. 12. 16:28
 7/9 anonim válasza:

Először, hegedülni tanulni egyedül nem a legjobb választás. Rendszeresen tanárhoz kellene járni.

A hegedülés komplex dolog. Nem mindegy hogy fogod jobb kézben a vonót, illetve azt is meg kell döntened. A mutató ujjad nem csúszhat le. Itt értem, hogy a vonó nem lehet a mutatoujj középső hajlatában. Emellett nem mindegy menyire van feltekerve a szőr.

A balkéz a mumus. Nem mindegy hogy tartod a kézfejed. Gondold hogy a markodban egy kis labdát tartasz.alkar csukló egy síkban kell legyen. Nem mindegy, hogy az ujjad tetejével vagy egy picit döntve fogod le a hangot

Mind a két csuklónak az erős lefogás és vonófogás ellenére lazának kell lenni. A vonós kéz könyökével kis köröket kell leírni a levegőben, illetve a csuklónak folyamatos fel-le mozgást kell végeznie a játék közben.

Röviden és egyszerűen talán ezekben bújik meg a tiszta játék titka. Remélem tudtam segíteni.

Ajánlom Dénes -Réger és még valakinek a hegedű abc 1 könyvét. Ne akarj egyből dalt játszani. Ismerkedj a vonófogással, vonásnemmel, az alap hangokkal, lefogással. Ez a könyv segíthet, hiszen a 0-ról tanít, és a legegyszerűbb darabokkal kezd, nem egy népdallal (ami a ritmikája és az ugrások miatt nem egyszerű).

Ajánlom ezt figyelmedde!

És ne add fel! Menni fog, csak türelem, türelem és türelem!

Jó hegedűlést!

2023. máj. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Figyelmes volt tőled és megfogadom a tanácsaidat
2023. máj. 15. 18:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Szegénykém! Én is hegedülök, szóval át tudom érezni, hogy milyen idegesítő amikor nem szólal meg normálisan a hangszer. Viszont szerintem is konzultálnod kéne egy hozzáértővel. Akár vidd el hangszerészhez, akár kérdezz meg egy hegedűtanárt! Kitartást!
2023. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!