Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kell-e gitárhoz szolfézs?

Felhasznaloi_neved kérdése:

Kell-e gitárhoz szolfézs?

Figyelt kérdés
Gitárt tanulok egy éve zenesuliban, és a tököm ki van a szolfézsal. Hallottam, hogy nem kell, de biztosra akarok menni, csak lusta vagyok rákeresni.

#gitár #szolfézs #Szolfézsrohadtulnemjó
2023. máj. 12. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
magántanárnál elvileg csak nagyon kevéssel, meg vannak ilyen fizetős tanító appok, pl.: simply guitar, yousician
2023. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mojjo ***** válasza:
65%
A világon semmilyen hangszerhez nem _kell_, mindegyiken lehet robotikusan, "ide tedd az ujjad, aztán meg oda" alapon játszani, a gitár sem kivétel. Ha ennél többet szeretnél, jól jön a szolfézs, ha nem, akkor elhagyhatod nyugodtan.
2023. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 vmg ***** válasza:
Attól függ, ha ritmusgitáros szeretnél lenni, csak kísérni akarsz dalokat, akkor nem fontos de ha szólózni is szeretnél akkor jól jön, ha pedig improvizálni is akkor mondhatni hogy kötelező.
2023. máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Mi a probléma a szolfézzsal?


Az autóvezetéshez sem _kell_ KRESZ ismeret, de azért jól jön mondjuk a városi közlekedésben. Persze anélkül is elindul az autó, ha megmutatja valaki, hogyan kell beindítani, sebességbe tenni, majd a gázra taposni.

2023. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit akarsz játszani. Ha punkot vagy tábortűznótákat, akkor nincs rá szükség. Ha metalt vagy jazzt, akkor könnyebb úgy megtanulni a számokat, hogy érted is, amit játszol; főleg ha zenét szerezni vagy improvizálni is szeretnél.
2023. máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
jó, hát végül is melyik gitárjátékost érdeklik a hangközök és a harmóniák...
2023. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Mojjo ***** válasza:
52%
@6: Pl engem :)
2023. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
engem is, természetesen (6-os voltam)
2023. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Mojjo ***** válasza:
Ja, hogy ironikusan kell érteni a kérdést. Sorry, nem jött át :)
2023. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Kedves kérdező, hogyan tanultál meg írni? És olvasni? És érteni, hogy az olvasott szöveg mit jelent? Ezzel a tudással csajozol a telódon, teszed fel ezt a kérdést, szóval megérte az elmélet?
2023. máj. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!