Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha egy elektromos gitárnál...

Ha egy elektromos gitárnál nincs tone poti, akkor az milyen basic tone beállítást jelent?

Figyelt kérdés
Jim Root custom telecasterénél láttam, hogy az egyetlen bridge hangszedő miatt se pickup kapcsoló, se tone poti nincs, csak a hangerő állító. Egy ilyen setup a mélyben gazdagabb, vagy a nyersebb hangzást eredményezi? Esetleg valahol a kettő közt lehet?

2023. máj. 14. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az aktuális hangszedő alap hangzása. De ezt úgyis az erősítőn lehet állítani, én mindig feleslegesnek tartottam a tone potit
2023. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Waff ***** válasza:
Tényleg nem kötekedés, de legalább alap szinten tanulj már meg magyar nyelven, ha már magyar nyelvű fórumba teszel fel kérdést. Amúgy Isten hozott Magyarországon, örülünk neked, de még gyakorold/tanuld a nyelvünket, mert én nemigazán értem hogy mit is szeretnél kérdezni....üdv neked.
2023. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Tényleg nem kötekedésből, de legalább valami olyan választ írj, amivel tudsz segíteni is. Aki alap szinten ért a gitárokhoz, az tudja, hogy miről írok, neked viszont a jelek szerint közöd sincs ehhez a hangszerhez, szóval a rendkívül gyenge troll hajlamaidat kérlek máson vezesd le...Üdv neked is!
2023. máj. 15. 10:25
 4/6 anonim ***** válasza:
olyan, mintha fel lenne tekerve a poti, tehát nincs vágás
2023. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne etesd a trollt :D

Az a lényeg hogy minden hangszedőnek van egy beállított tónusa és az alapján szól

Pl Seymour Duncan és Dimarzio honlapján is meg tudod nézni egy skálán hogy melyikben mennyi a magas közép és mély beállítás, mindegyik típus máshogy van kalibrálva

2023. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#1, #6, #7

Köszönöm szépen!:)

2023. máj. 15. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!