Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Felhasználhatok egy dallamot...

Felhasználhatok egy dallamot a saját zenémhez, ha abból nem készült másik zene, illetve pár hangot is megváltoztatok benne?

Figyelt kérdés

Sokszor például FL Studio tutorial videókban látok olyan dallamokat amik nagyon tetszenek, és zene nem készült belőlük mivel csak a videóhoz lettek megírva példának vagy valami, és én nagyon sokszor csinálnék ezekből a dallamokból zenét (legalább magamnak), mert fantáziát látok bennük.


Viszont az lenne a kérdésem, hogy ha ugye ezekből soha nem készült zene, és mondjuk megváltoztatnék pár hangot is, akkor csinálhatnék belőle olyan zenét amit megoszthatok másokkal is, vagy ez lopás?


2023. máj. 28. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes kapcsolatba lépni a készítővel. Ha tudod az illető e-mail címét, akkor írhatsz neki üzenetet, hogy ad-e engedélyt. Vagy közvetlenül a YouTube-on kommentben írsz a videó alá aminek a dallamát szeretnéd felhasználni.
2023. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha kicserélsz benne hangokat, akkor az már bővel tekinthető inspirációnak, szóval emiatt ne aggódj. Az meg csak az én véleményem, hogy szerintem egy ilyen miatt nem menne senki sem a bíróságra.
2023. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!