Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Azariah miért olyan népszerű?

Azariah miért olyan népszerű?

Figyelt kérdés
Nem tudom, de szerintem se zeneileg, se szövegvilágában nem egy nagy szám.

2023. jún. 2. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Az épp aktuálisan felkapott divat miatt. Pár éven belül ő is megy a süllyesztőbe mint a többiek őelőtte, és majd jön valaki más aktuálisan népszerű. Mindig így szokott lenni.
2023. jún. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
92%

" se zeneileg, se szövegvilágában nem egy nagy szám."


pont ezért. az igényes zene sosem volt népszerű

2023. jún. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Minden előadónál - a minőséginél és a trashnél is - a szerencse az egyik legfontosabb tényező, ami a sikerhez és az ismertséghez vezet. Lehetsz te a következő Beethoven, ha sosem tudsz jókor lenni jó helyen. Ő megtalálta a megfelelő időben a megfelelő embereket ahhoz, hogy jól fogyó termékké alakítsák őt magát és a munkáját is.
2023. jún. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Mert mások meg szeretik... Én pl gyűlölöm a vanília fagyit, de mégis megvan a kapacitásom rá, hogy felfogjam, hogy nem az én ízlésem körül forog a világ. Ami nekem semleges/rossz, az másnak (sokaknak) még lehet a kedvence.
2023. jún. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Kedves #4-es! Azért ez nem teljesen igaz. Vaníliafagyi és vaníliafagyi között is hatalmas különbségek lehetnek, az elkészítés módját tekintve. Az egyik lehet gondosan kikísérletezett recept alapján, amit napról-napra egyre inkább tökéletesítettek, és évek munkája van benne. A másik pedig lehet egy összecsapott valami, aminek a hozzávalóit belecsapták egy edénybe, hogy minél hamarabb, minél több gombócot készíthessenek. Ilyenkor a mennyiség a minőség rovására megy.


A zenével pontosan ugyanez a helyzet. A te hasonlatoddal élve, Azariah nem más, mint egy összecsapott vaníliafagyi. Lehet, hogy sok ember számára elérhető, de ez nem jelenti azt, hogy a munkássága hatalmas érték lenne a magyar zeneipar számára. Tucatelőadó, semmi más. Ha ezen nem változtat, évek múlva sehol se lesz. Jön helyette majd valaki más, valaki újabb, és ő örökre a feledés homályába vész.


Attól, hogy valami még nem a te ízlésed, rámondhatod, hogy jó. Ez igaz. De a jót és a rosszat akkor is meg lehet különböztetni egymástól.

2023. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%

#5 Kibszott felszines nézőpont, pláne hogy egy olyan szubjektív dologról van szó, mint a művészet.

Ha már ezen a vonalon próbálunk bukdácsolni, akkor vannak olyan művészeti ágak amiket az emberek nagy része egy az egyben elutasit, és még csak meg sem tudja mondani hogy mi számít jónak, és mi nem.

Zenénél pl ha anyámat kérdezed, az összes hörgős-üvöltős death metal szám pontosan ugyanolyan elviselhetetlen, és képtelen megkulonboztetni a jót a rossztól, ezzel pedig messze nincs egyedül.

Vagy a modern festészet az emberek nagy részének nem mond semmit. Képtelenek megkülönböztetni az 1000forintos "Festékbe Mártott Csótányok Végigmásznak a Papíron" képet Brice Marden 10milliárd forintos complementsétől.


De olyan is van, hogy egy népszerű műfajban alkot valaki valami igényeset, de ez valahogy mégsem lett sosem mainstream - viszont azok az emberek akik szeretik, NAGYON szeretik, és cult classicá tették....


Nem tudod egy szubjektív dologról objektíven megmondani, hogy jó-e, vagy sem. Kizárólag annyit tudsz eldonteni, hogy neked tetszik-e vagy sem. De ez persze nem egy katartikus válasz az embereknek. A többségnek az kell hogy "a mai zene szar, kivéve amit ÉN hallgatok, és mindenki más ízléstelen proli birka, kivéve ÉN, és bezzeg régen, amikor még fiatal és boldog voltam, MINDEN tökéletes volt, de most már csak ilyen hülye felszínes trendek vannak, amikkel a hozzám hasonló igényes emberek nem tudnak azonosulni!!!"

Oké oké, értjük...

2023. jún. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#6 Ha felszínesnek látod ezt a gondolkodást, az a te dolgod, de én úgy gondolom ha az ember van elég intelligens és nyitott, akkor igenis képes megkülönböztetni a tehetséget a tehetségtelenségtől. Ízléstől függetlenül.


Van az a szituáció, amikor egy adott zenei stílust nagyon szeretsz, de amikor az énekes kiáll a színpadra egy hangot sem képes kiénekelni. Most akkor arra is azt fogod mondani, hogy csak azért nem tetszik, mert nem jó a zenei ízlésem? Velem van a baj, amiért nem tudom befogadni a hamis éneklést? Vagy talán az énekes tévesztette szakmáját, mert élőben semmi hangja, és tehetségtelen?


Pont ez az egyik legnagyobb probléma, hogy az emberek sokszor előítéletesek, és úgy alkotnak véleményt egy adott művészről, hogy nem ismerkednek meg a munkásságával. Nekem semmi bajom például a death metállal sem, azt is simán meghallgatom. Maximum annyit mondok rá, hogy ez a szám nekem nem jön be, de egyébként nem rossz. Meglátom benne ettől függetlenül az értéket. Ha viszont valami tényleg rossz, abban nincs semmi.


Azahriah akárhonnan is nézzük, tucatelőadó, aki az aktuális trendeket szolgálja ki. Nem mondom azt, hogy nem lehet belőle valaki. De ha ezt az utat folytatja, amit most csinál, nem fog messzire jutni. A művészetnek ugyanis pont az a lényege, hogy az őszintén, a szívedből jöjjön, a saját érzéseid alapján. Nem azért, mert ez kell a népnek.


Az sem állítom, hogy a mai zene szar. Nagyon sok jó dal születik most is, de sajnos legtöbbször pont ezek vesznek el az értéktelen mainstream dalok között. Csak nagyon kevés kap akkora figyelmet, amit igazán megérdemelne.


Igen, valószínűleg nem az általam hallgatott zene a legjobb a világon. Igen, nem vagyunk egyformák, mindenki mást szeret. Viszont ha valami jó, azt én ízlésemtől függetlenül elismerem, maximum nem hallgatom. De ha rossz, értéktelen és semmitmondó, azt igenis elítélem.


Nem vagyok idős, nem fogok olyan mondatokkal dobálózni, hogy "bezzeg az én időmben". Ez szerintem is ostobaság.


Viszont az tény, hogy napjainkban nagyon sok népszerű előadó a tömeggyártásra állt be, és nem igazán foglalkoznak azzal, hogy a dalaik milyen minőséget képviselnek. Csak jöjjön a pénz, a többi nem számít. A művészet maga valahol el is veszik ebben az egészben... Ez a legnagyobb probléma. És talán ez is a legszomorúbb az egészben. Esélye van arra, hogy valami jót és maradandót alkosson, de ehelyett csak gyorsan összedob valamit, hogy legyen egy újabb dal, amivel megfoghatja a rajongóit.

2023. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7 Jaj.... A hamisság egy teljesen más lapra tartozik. Az a zene technikai része. De most (javíts ki, ha tévedek, kérdező) NEM a zene technikai kitételeiről beszélünk.

Unalmas számomra ez az egész téma, mert ez tényleg csak arra megy ki, hogy "ízlések és pofonok".


De ha már bekezdéseket gépeltél be: honnan tudod hogy azariah csak azzal a szándékkal készít zenét, hogy a tömegeknek tetsszen? Az az 1-2 szám amit hallottam tőle, baromira különbözött az összes zenétől ami a rádióban megy. Ez is csak egy tucatérv amit a semmiből húznak elő az emberek, amikor nincs igazán más érvük.

Arról meg nem is beszélve hogy a művek szempontjából full irreleváns, hogy valami tucat gyártott-e vagy sem. Tele a galériák egy rakás portréval, amiknek az egyetlen célja az volt, hogy megfeleljenek a megrendelőnek, és pénzt keressen velük a festő. De számít ez? Nem...

2023. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
Mert futtatják. Nyilván valakinek a valakije.
2023. jún. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

5-re reagálnék főleg


A mai magyar mainstream f0stengerben Azahriah igen is egyedi, ráadásul neki kb félmilliós követőtábora volt már AZELŐTT is, hogy egyáltalán elindult volna a zenei karrierje (youtuberként), ezért eltűnni biztos nem fog ,,néhány éven belül". A magyar mainstream pop amúgy is olyan szinten belterjes és sekélyes hogy még az olyan tényleg gagyi, üres és semmilyen popzenekarok is ÉVTIZEDEK óta fenn tudnak maradni, mint a Halott Pénz, a Wellhello vagy a Punnany Massif (mégha nyilván nem is olyan népszerűek már mint 10 éve).


Zeneileg meg 1000x "igényesebb" és sokrétűbb mint az imént felsorolt zenekarok, és ezt úgy mondom, hogy NEM KEDVELEM A ZENÉJÉT. Ráadásul, (nem tudom ma is így van-e, az első albumjánál még biztos) nagyjából teljesen egyedül írja a dalokat.


Amúgy magára az eredeti kérdésre válaszolva (miért népszerű azahriah)

- Ahogy mondtam, már a zenei karrierjének elindulása előtt is félmilliós követőtábora volt a youtubeon, ergo komoly "hátszele volt"

- Képernyőképes karakter (jól néz ki)

- Magyar szinthez képest egyedi amit csinál, de még mindig mainstream

- Nagyon komoly tempóban ontja ki magából a dalokat, gyakorlatilag félévente/évente kijön egy újabb projektje, emiatt folyton releváns marad

- Botrányok is "segítettek"

2023. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!