Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sok ember miért nézi le a DJ-ket?

Sok ember miért nézi le a DJ-ket?

Figyelt kérdés

Oké, hogy nem kell hozzá nagy zeneelmélet, oké, hogy valóban van sok pancser, de az igazán tehetséges DJ-ket is sokan lesz*rozzák, mert ugye nem egy "klasszikus" hangszeren játszanak. Ez lenne az oka, hogy mondjuk nem gitároznak, és akkor már ne is zenéljenek?


Jó reklám és bevétel néhány zenésznek, amikor néhány DJ pörgeti a számaikat. Sok rajongó van, akik szeretnék hallani a kedvencüket, de nincs rá sok esélyük, mert mondjuk nem jönnek el az országba, és olyankor elég nagy boldogság önti el az embert, amikor a DJ bekeveri azt a zenét, és tetszik mindenkinek.


Miért hiszik azt az emberek, hogy ez olyan húdeegyszerű dolog, amikor nem egyszer előfordul az, hogy egy DJ miatt eltűnik szinte mindenki a tánctérről, ellenben a jó DJ-vel, aki képes utána a pár hallgatóból szinte az összes eseményen részt vevő embert maga elé toborozni.


Ebben a szakmában nem az a nehéz, hogy lekell fogni a hangokat a hangszeren, hanem az, hogy a megfelelő számokat játssza le a megfelelő pillanatban, és képes legyen megfelelően keverni, hogy a zene energiája follyon tovább és ne törjön meg.



2023. jún. 6. 21:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
100%
Elég régóta létezik a hangnemben keverés is, semmi szintén nem tudom, hogy menne hézagos zeneelméleti tudással. Tipik Dunning-Kruger szitu. Csávónak táncol a munka a kezében, a népek meg azt látják, hogy milyen könnyű. Hát, neki már az, csak az oda elvezető évek kemények és költségesek kicsit...
2023. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
100%
*ami (kösz ai)
2023. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
100%
Köszi 40. Hogy érted amit írtam , jelenleg 2évem van amit szinte teljesen beleöltem a Chopped & Screwed technikába. De itthon senkisem vevő erre stílusra …
2023. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
15%
Időről időre beleesek abba a hibába, hogy túl sokat nézek ki az emberekből. Ezek szerint van, akinek tényleg 2 évig tart megtanulni megnyomni egy gombot és eltekerni egy potmétert. Megkövetek mindenkit, akivel eddig itt vitáztam.
2023. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos én sem értem mi olyan nehéz a gitáron, és évekbe kerül néhány embernek megtanulni, holott csak húrokat kell pengetgetni.

Egyszer ide rakod a kezed, egyszer oda, semmi művészet nincs ebben, csak rángatni kell a kezedet.

2023. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 A kérdező kommentje:

Na most akkor elmondom, hogy 6 évembe került megtanulnom úgy gitározni, hogy megtudjak tanulni szinte bármit. Persze vannak olyan technikák, amiket nem sajátítottam el, és még sok idő lesz. Ha tippelnem kéne, hogy a hat évet nézve átlagosan napi hány órát gitároztam, akkor kb fél órára tippelnék.


Gitározás mellett viszont elkezdtem DJzni azzal az elhatározással, hogy elektronikus zenék alá gitározzak, amit én keverek.


4 éve DJzek már, és 2.5 - 3 évembe került nagyjából az, hogy teljesen magabiztosan kimerjek állni közönség elé, mert úgy éreztem hogy akkor már megvolt a technikai tudásom. Ezt is kb napi fél órában űzöm.


Mivel mindkét “hangszeren” játszom, így nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy igen, gitározni valóban nehezebb, főleg az elején, mivel a DJ szakma alapjait valóban könnyen eltudjuk sajátítani, ellenben a gitár alapjaival, de ez közel sem jelenti azt, hogy egy DJ kontroller nem jelent kihívásokat. Rengeteg kihívást igényel, ha nem elégszik meg az ember az alapokkal. Itt is ugyanúgy vért kell izzadni, ha beleesik az ember a különböző stílusok rejtelmeibe.


Az a fent említett 1 gomb + 1 potméter ismerete gitártudásba átkonvertálva annyit jelent, hogy megtudsz pengetni egy üres hangot. Gitározást is fellehet bontani, és elemezni, hogy itt egy akkord, nem nehéz lefogni. Ott egy másik akkord, azt sem nehéz, és ott a harmadik, azt sem nehéz. De mondjuk ha azt a 3 akkordot megkell szólaltatni fél másodperc alatt különböző húrokat pengetve, hosszú lépésekkel a bundok között, akkor az már mindjárt nem lesz egyszerű, sőt lehet nagy kihívás évek után is, és gyakorolni kell.


A DJ szakmában is így van. Rengeteg dolog van, ami nagyon egyszerűnek tűnik, de nem az.


Leülhetnék zongorázni, megtanulnék pár akkordmenetet, és kijelenteném, hogy ez egy iszonyatosan egyszerű dolog. Mi nehéz abban, hogy lenyomom a billentyűket, hát csak ujjak kellenek hozzá.


Nem tudom miért van ennyire szűk látóköre sok embernek.


Ez a tipikus olyan hozzáállás, hogy megtanulja valaki pár betegségnek a tünetetit, aztán már rögtön orvos lett. Amúgyis mi nehéz az orvos szakmában? Ha fáj a feje bolondnak, vegyen be gyógyszert fejfájásra :D Na jó, mondjuk ahogy látom a hozzászólásokat, szerintem szükséges leírni, hogy nem, nem hiszem, hogy nehezebb DJzni, mint mondjuk agysebésznek lenni.

2023. jún. 8. 23:31
 47/75 anonim ***** válasza:
70%
Az világos, hogy ha tegnap kezdted a DJ-skedést, akkor amit csinálsz, az nem zene lesz, hanem zaj. De ha évekkel ezelőtt kezdted, akkor is csak zaj lesz, amit csinálsz, mert ez műfaji sajátosság. Akkor mi értelme az egésznek?
2023. jún. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
#47 A 38. kommentelő vagyok. Olvasd el amit írtam és lám, megtudod mi az hogy DJ, aztán soha többé nem kell értetlenkedned többé.
2023. jún. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz könnyű kihívás😅
2023. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
De viszont én előre látom, hogy a válasz valami olyan kaliberű lesz/lenne, hogy az elektronikus zene az nem zene.
2023. jún. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!