Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A többsèg ember mièrt gondolja...

A többsèg ember mièrt gondolja azt, hogy a rajzfilmek gyerekeknek vannak?

Figyelt kérdés
Ez nem igaz, hiszen a rajzfilmek uniwerzàlisak s minden korosztàjnak szólnak.

2020. szept. 13. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mert nem láttak komolyabb hangvételű, felnőtteket célzó rajzfilmeket, mint pl. a Fantastic Planet (1973), Wizards (1977), a Grave of the Fireflies (1988), a Ghost in the Shell (1995) vagy a Persepolis (2007).


Esetleg nem tudják értékelni az animáció szépségeit, azt a szabadságot, amit ad.

2020. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehetsèges.
2020. szept. 13. 10:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert keverik a rajzfilmet a mesével.


Má nem azé, de "rajzfilm" (hivatalosan animációs) pl. a Rick és Morty, a Family Guy, vagy a South Park, de egyiket se adják a Minimaxon.

2020. szept. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nyivàn tudom ezt.
2020. szept. 13. 13:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legtöbb rajzfilm valóban gyerekeknek vagy családoknak készül, mivel az hozza be a legtöbb pénzt, és az érettebb közönségnek szóló rajzfilmekkel, animációs filmekkel az átlagember ritkán fut össze. Ez visszavezethető arra az időre, amikor a médiaszabályok erősen cenzúrázták, hogy mik kerülhetnek a rajzfilmekbe (az amerikai Hays Code), illetve a tévé elterjedésére, amikor a piszok kevés pénzből készülő rajzfilmek elvették a felnőtt közönség kedvét az animációktól és főleg gyerekek nézték őket. Az olcsó gyerekmesék tucatjait tömeggyártó Hanna-Barbera stúdiónak és az egyre csak szigorodó médiaszabályoknak nagy szerepük volt ebben. Ezért hívják ezt az időt az animáció sötét korának, ami kb. az 50-es, 60-as évektől a 80-as évek végéig tartott.

Közben egyre csak készültek a gyerekes családokat megcélzó Disney filmek, a 80-as években pedig bevezették a játékokat reklámozó rajzfilmeket, amik végleg megbélyegezték az animációt az emberek szemében. Hiába készültek felnőtt animációs filmek és sorozatok a világ minden táján, még itt Magyarországon is (Gusztáv, Hófehér, Fehérlófia, Daliás idők, Habfürdő, Az ember tragédiája, még a Macskafogó is idefér), ezek mit sem változtattak az emberek nézetén, mert a rajzfilmek zöme úgyis gyerekeknek készült.

2020. szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Èrtem, köszi a vàlaszt.
2020. szept. 13. 20:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért gondolja valaki, hogy az emberek többsége mire gondol, az úgy van, ahogy ő gondolja?


Amúgy ez filozófia és pszichológia, nem film kérdés.

2020. szept. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem èrtelek.
2020. szept. 14. 09:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem bárki nézheti én is nézek gyerekes meséket / rajzfilmeket de nem mondom senkinek mert nyilván ciki

De szeretem


16

2020. szept. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kèrdés.
2020. szept. 17. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!