Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen legyen az első zongora?...

Milyen legyen az első zongora? Kezdő zeneiskolás?

Figyelt kérdés
Milyen zongora van, ami nem túl drága, de elfogadják a zeneiskolában is tanuláshoz. Szintetizátor kizárva.
2023. jún. 14. 13:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. jún. 15. 10:45
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#10 minden zongora pedálos. :)
2023. jún. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%
Az először ajánlott Yamaha NP-32 nem lesz jó, mert csak 76 billentyűs. 88 billentyűs kell. Ráadásul ennek a mechanikája is irtó gagyi. Ha nincs sok pénzed, akkor az olcsókat kerüld, mert csak pénzkidobás. Pár éven belül vehetsz másikat drágábban. Úgy gondolom, hogy ha valaki zongorára járatja a gyerekét, akkor egy jobb telefon árát azért ne sajnáljuk már a hangszerre! Legtöbb helyen lehet hitelre is kapni. Szerintem még a Korg B2 is gagyi. 200-300 körül nem érdemes digitális zongorában gondolkodni, hacsak nem sikerül kifogni használtan valami jobb állapotú középkategóriás hangszert. Ennyi pénzért viszont már lehet kapni elfogadható állapotú használt pianínót is.
2023. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%
A Korg B2 tökéletes egy kezdő tanulónak. Több profi zongorista ismerősöm ajánlotta ezt.
2023. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Azért ne túlozzunk, tökéletes egy akusztikus zongora lenne, de nyilván a Korg B2 is jó arra, hogy elinduljon a gyerek. Engem inkább csak az ára zavar, mert a 200 ezer elég sok pénz ahhoz, hogy aztán pár év múlva el kelljen adni és venni egy jobbat. Illetve ha már ebben a kategóriában gondolkozunk, akkor is hozzátennék még egy kis pénzt és valami konzolos, 3 pedálos digitális zongorát vennék, ami legalább kicsit zongorának is néz ki.

Sőt, én még elgondolkoznék a Donner DDP 400-on, (vagy a Korg B2 árában a DDP 100-on), csak nekik nincs magyar forgalmazójuk.

2023. jún. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
Nyilván egy pinino ideálisabb, de most elektromos zongorákról volt szó. Egy B2 jó sok évig bőven megfelelő. Szerinted a zongorázni kezdő gyerekek hány %a az aki komolyabb szintig is eljut? Nagyon kevés. Fiamnak bőven elég a B2 már 3 éve. Ő dobosnak készül. Emelett zongorázik és gitározik. Zongora kell majd a felvételihez is, de addig bőven jó ez.
2023. jún. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Biztosan jó lenne a kérdezőnek is a B2, én csak rávilágítottam, hogy ennyiért van más is, és írtam két alternatívát hasonló árszinten. (A Yamaha NP 32-t tényleg nem javaslom.) Meg amikor Ti vettétek, még nem is ennyibe került, talán közelebb volt az ára a 100-hoz, mint most a 200-hoz (én is akkor kerestem zongorát a gyerekeknek). Illetve három alternatívát írtam, mert az akusztikus pianínó is egy alternatíva, csak az meg sokaknak az egyéb nyűgjei miatt nem jön be. Nehéz, bonyolult szállítás, szakember kell még a kiválasztásához is, adott esetben javíttani kell, rendszeres hangolásra szorul, hangos és nem lehet fejhallgatóval használni, nincs semmi más modern funkciója, csak zongorázni lehet rajta. Nálunk se merült fel egy pillanatig se az akusztikus zongora éppen ezek miatt, de a kérdező elég szűkszavú volt, nem sok infó derült ki róla eddig, szóval ki tudja. A FB-on sokan keresnek olcsó (ingyen) és jó :))) pianínókat is kezdő gyerkőcnek.
2023. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve hobbiból tolom, és még egyszer sem kellett olyan dalt játszanom, amihez kellett volna 88 billentyű. Nekem megfelel a Yamaha, és többet nem is adnék ki zongorára, csak akkor, ha azt akarnám, hogy a gyerekem zongorista legyen, ha felnő. Hobbihoz teljesen elég ez is. Ha pedig a kérdező úgy gondolja, hogy a gyereke sokra viszi majd zongorával, akkor vegyen drágát, de lehet, hogy a gyerek feladja egy év múlva, aztán felesleges volt. Én elsőnek biztos nem vennék ilyen drágát, csak majd ha komolyan gondolja...
2023. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nyilván kinek mik a preferenciái. Ezért is jó, hogy többen leírjuk a tapasztalatainkat. Én sem veszek drága autót, mert az olcsó is elvisz A-ból B-be, nem veszek százezres drága telefont magamnak (jó az 50 ezres is), nem járunk külföldre nyaralni, de a gyerekeknek megvettem a drága zongorát, mert annak láttam értelmét. Az is igaz, hogy én nem pár évre és 1 gyerekre, hanem 3 gyerekre és legalább egy évtizedre terveztem.
2023. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!