Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nem vagyok jártas a témában,...

Nem vagyok jártas a témában, ezért szeretnék kérdezni tőletek,nagyon szeretnék megtanulni basszus gitározni,nem gitaroztam soha és nem játszottam soha semmilyen hangszeren, mennyi idő alatt lehetne megtanulni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 26. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Annyi idő alatt, amennyit szánsz rá. Vegyél egy basszusgitárt, és kezdj el gyakorolni, akár youtube videók alapján. Ezt a szintet próbáld elérni:

[link]

Persze nem oktató jellegű, de érdemes megnézni a többi videóját is, kib*szott jól tud basszusozni.:D

2023. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Sok ismerősöm zenész gitárral, meg lehet tanulni basszusgitározni 3-10 hónap alatt, attól függ, hogy mennyit gyakorolsz és magadban vagy tanárral. Maga a hangok elsajátitásához kell vagy 3-5 hónap aztán ha igazán bele akarsz menni lehet az 3 év is, akkor már az van, hogy a gyors számokat tudod lejátszani, egy év pedig elég a lassabb, sima zenékhez/dalokhoz. 2 év az pedig az, amikor már annak lehet mondani, hogy tudsz és igazán megy. Lehet, hogy rosszat mondtam, persze van akinek nehezebb, van, akinek könnyebben megy a tanulás hangszerekkel
2023. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
*Amit videót elküldött az 1-es, ahhoz kell vagy 2 év, akár 3, 4 is
2023. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak élvezd, abból tud jó kerekedni. 2-3 év inkább az, amikor beérkezik egy színpadi üzembiztosság, de nem biztos, hogy matekmetálban vagy magas jazzben. Ahogy egyre jobban belefolysz, úgy ismersz meg egyre több fortélyt, és lesz külön gyakorlásra vonatkozó is bőven. Az első lépések mindenképp tanárral jobbak, sokkal nagyobb szívás, ha odaérsz, hogy nagyot játszhatnál, de húsz baromságról kell leszokni, amit a tanár azonnal tiltólistára tett volna. Sokkal nehezebb elhagyni egy hatösszetevős, rém célszerűtlen kéztartást, ami miatt már fáj a kezed, és nem tudsz tempót növelni, mint bőségesen megelőzni a bajt. Nem állítom, hogy autodidakta módon ne lehetne eleve jól kezdeni mindent, de finoman szólva ritkaság, nem elég az ész hozzá, olyan elvetemültnek kellene lenned, hogy már csak amiatt is tanár az első gondolat. Tényleg ne kelljen már feltalálni a csőben a lyukat, megvan a komplett tudásállomány, már csak kell valaki, aki szól, hogy bund mellett az ujj, nem motoszkál a jobb kéz, tompítsd a G-t is, lejjebb a hüvelykujj, stb.
2023. jún. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#1: Most komolyan Davie-t kell felhozni egy kezdőnek példaként? Troll-e vagy? Ő legalább 20 éve tolja mégpedig nagyon keményen, kvázi abból él, hogy basszusgitározik, tehát ne ez legyen az etalon, mert ehhez a szinthez nem elég az elhivatottság és a kitartás, kell hozzá egy kis veleszületett "őstehetség" is, ami vagy megvan az emberben, vagy nincs.


Attól függetlenül (és műfajtól függően) lehet valakiből elég jó basszusgitáros 2-3 év tudatos tanulással és sok gyakorlással. Egy popzenében messze nem ugyanazok az elvárások, mint egy progresszív metálban vagy fúziós jazz-ben. Bizonyos játéktechnikák némely műfajból teljesen hiányozhatnak is. Rock, blues, metal vagy punk vonalon nagyon nagy lehet a hangszeres tudáskülönbség és elvárás is. Van olyan produkció, ahol elvárják, hogy pengetőzzél (metálban főleg), de nem tilos ujjal sem játszani, viszont metálban nem feltétlenül van szükség a slap-re vagy tapping-technikára, viszont pop-funky vonalon a slap nélkülözhetetlen. Aki profi stúdió session-zenész, annak mindet kell ismernie, de ahhoz, hogy élvezze a közös zenélést a többiekkel egy saját bandában, nem muszáj Victor Wootennek vagy Billy Sheehan-nek lenni.

2023. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Legjobb javaslat, hogy keress egy oktatót. Nem baj, ha nem akarsz, vagy tudsz a lakóhelyed vagy egyéb miatt személyesen találkozni. Pontosan olyan jók az online órák is. Ez nem autóvezetés, hogy verjen a tanár, ha nem jól fogod a kormányt:) Oké ott sem kell ilyen csúnya dolgokat csinálni:)


Pénzbe fájt a hangszer, szintén az eszköz, amin megszólal. Miért gondolná bárki azt, hogy egy induló tudás, csak úgy beszerezhető egy bárhol kinyíló internetről.


Nagyon ajánlatos onnantól, hogy a hangszert a kezedbe fogtad-és már kiderült, hogy akarjátok egymást-oktatóhoz fordulni. Ez nem olcsó mulatság, de szükséges. Ha lassabban tudsz haladni, akkor havi 1-2 találkozás is elég. Hiszen nem akarsz ebből élni, csak szeretnéd tudni, hogyan működik egy jól kezelt hangszer.


A tanulásban addig mész és költesz rá, amíg neked megfelel. Sem a tanár sem más nem mondhatja meg, hogy milyen ütemben haladj. Úgy tűnik ez egy szórakozás, próbáld meg élvezni! Üdv a basszusgitáros társadalomban :)


Ne felejts el regisztrálni a Facebook, legnépesebb basszusgitáros csapatába. A legjobb zenész fórum az országban! Mindenhez is értünk :)

2023. jún. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5 Ezzel az volt a célom, hogy megmutassam, hogy meddig is el lehet jutni, nem pedig az, hogy 2 év után erre a szintre próbáljon meg eljutni. Több év alatt nem lehetetlen, és nem árt ha van egy példakápe az embernek.
2023. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7: Példaképet mindig talál az ember, de úgy nem, ha eleve elveszik a kedvét attól, hogy belekezdjen. Ezt tetted te.
2023. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Miért vettem volna el a kedvét ezzel? Akkor mondjam azt, hogy smoke on the water, aztán pedig az övé az egész világ? Azt sem mondtam, hogy nem az alapoktól kell kezdeni, viszont mindig van hova fejlődni. Basszusgitárosoknál pedig ez kiváltképp igaz, és a továbbfejlődéshez némi zeneelméleti ismeret is szükséges a gyakorlás mellett. Én sem azért keztem el 1x éve gitározni tanulni, mert Van Haalentől az Eruption c. szám szólóját akartam megtanulni, mégis eljátszottam idővel a gondolattal. Sok gyakorlással és odafigyeléssel már tartok ott, hogy pár hónap alatt meg tudnám tanulni. De ez inkább motivációs cél volt számomra, és gyakorlás közben megtanultam egy csomó új dolgot, ami bár nem nehéz, ellenben jól hamgzik és kreatív. Nyilván elsőnek megtanulni az egyénnek épp legjobban tetsző számot érdemes, aztán belemélyedhet a nehezebb dolgokba is.
2023. jún. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 Igen, a Smoke On The Water vagy a Thunderstrack, vagy a TNT (AC/DC) tipikusan olyan dalok, amelyek annak ellenére nagyon dögösek, húzósak, és jó játszani őket, hogy nem kell hozzá John Myungnak lenni.


Az eddig sem volt vita tárgya, hogy mindig van hová fejlődni, nem is állítottam ilyet, tehát ezzel ne érvelj, mert ez szalmabábozás.


És nem, kezdőként nem ajánlom, hogy a Dream Theater Fatal Tragedy-jével kezdjen, mert nem fogja motiválni, ellenkezőleg, frusztrálni fogja. Olyan gondolatok születnek a fejében, hogy aszondja „Én erre soha nem leszek képes. Hagyom is az egészet a p…ba). Mielőtt még megkedvelhette volna.


Tehát továbbra is fenntartom, hogy nem Davie-vel meg Charles Berthould-dal kell példálózni egy kezdőnek sem nevezhető, inkább a gondolattal barátkozó, a hangszeres ismeretben abszolúte laikus ember előtt.


Mindezeken felül leírtam, hogy vannak bizonyos testi korlátok is (például valakinek nem úgy áll a keze), ami miatt bizonyos technikákra nem lesz soha képes, akármennyit is gyakorol, tehát végképp nem érdemes olyanokkal példálózni, akikből százezerből egy van.

2023. júl. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!