Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell tisztázni egy...

Hogyan kell tisztázni egy régi zene jogdíjait ha fel szeretném használni?

Figyelt kérdés

Készítek jelenleg egy albumot amiben egy Solti Károly műből vágtam össze egy új dallamot és nagyon jó lett, 24 mp-ig viszont énekel is benne a művészúr.

Minden tiszteletem felé, ezért is szeretném megilletni a megfelelő jogdíjakkal, ha szükséges, azonban nem találtam erről semmilyen oldalt, vagy lehetőséget, ahol nyilván lenne tartva a védettsége és hogy meg lehetne vásárolni.

Mivel várhatóan viszonylag sokan fogják hallgatni az albumot, ezért nem szeretném elvenni a részét sem és nem szeretném azt se ha lekerülne az album feltöltés után copyright miatt. Mit lehet tenni ilyen esetben?



2023. júl. 8. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

“ egy Solti Károly műből vágtam össze egy új dallamot”


Ehhez eleve engedély kell. Írj az Artisjusnak.

Miért nem saját, egyedi művet írsz?

2023. júl. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mert a mintázás egy több évtizedes kultúrával rendelkezik a könnyűzenei szakmában és nem egy az egyben az ő zenéjét használtam fel .(ami nem is Solti Károly saját műve, csak ő elénekelte.)

Egyébként a kérdésre válaszolva valamennyire saját dallamnak mondható, ha 2-3mp-et kivágtam a hangszerekből és írtam belőlük egy egyedi, teljesen saját dallamot, mindez az egész négy perces dal pusztán ~20%-a, ugyanis a többi részben más hangokat használtam fel.

2023. júl. 8. 20:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Ettől még felhasználtad az ő alkotását, amit az ő, vagy jogutódai engedélye nélkül meg sem tehetsz és mindenképpen jogdíj illeti meg. Ha nem tudod őt felkutatni, akkor lépj kapcsolatba az Artisjussal, hogy milyen módon tudod rendezni.


Ha ő nem a saját művét énekelte, akkor külön jogdíj jár az előadónak és külön az általa előadott dalszerzőnek, zeneszerzőnek.


A többi felhasznált zeneműre ugyanúgy jogdíjat kell fizetned az érintett jogtulajdonosok számára.


Ahogy a mintázás is több évtizedes kultúrával rendelkező könnyűzenei műfaj, úgy a szerzői jogdíjak megfizetésének kötelezettsége is több évtizedes múltra tekint vissza.

2023. nov. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!